Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » ERASMUS-ra ki lehet úgy...

ERASMUS-ra ki lehet úgy menni, ha előtte buktam tárgyakat az egyetemen?

Figyelt kérdés
Szeretnék jövő ősszel kimenni ERASMUS-ra. Ebben a félévben valószínűleg fogok tárgyakat bukni. Egy kisebb egyetemre járok, alig mennek ki ERASMUS-ra a hallgatók. Van rá esély, hogy ki fogok tudni menni így?

2016. okt. 31. 12:48
 1/3 anonim válasza:
Szia, én úgy tudom hogy az Erasmusra két befejezett félév kell. Ami azt jelenti hogy az idei meg a következő félévet teljesítened kell. Ami egyenlő azzal, hogy nem buksz meg. Az hogy vizsgaidőszak alatt hányadszorra csinálod meg meg ilyesmi az tökmindegy, csak legyen két befejezett félév. Ha nagyon fontos számodra, akkor próbálj meg nem megbukni pár tárgyból :) Vagy próbálj meg 2017 téli szemeszterében kimenni ha még aktuális, ha úgy érzed hogy most fogsz tárgyakat bukni. Nemtudom, de gondolom az egyetemeden van tanár aki kimondottan az Erasmussal foglalkozik, tőle tudsz még kérdezni, és sokkal pontosabb választ tud adni neked. Én következő félévben megyek ki, nekem is annyit mondtak hogy két befejezett félév.
2016. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A két befejezett félévről én is tudok. Ha megbukok attól még tudok tárgyakat felvenni következő félévben is. És lehet két befejezett félévem is. Csak azt nem tudom, két 100%-os félév kell-e. Sajnos egy félévközi jegyes tárggyal van problémám.
2016. nov. 2. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Több dologtól függ. Van ahol az egyetem határoz meg átlagot, ami alatt nem enged menni (nálunk 3,00-ás ösztöndíj-index a minimum). Van ahol a fogadó intézmény határoz meg teljesített kreditszámot (általában 60). Ezeknek neked kell utána járni a saját egyetemeden meg a fogadó egyetem oldalán a feltételeknek. Én szeptemberben megyek majd Angliába, ha minden jól megy, én is buktam tárgyat, ez lehúzta az átlagom, úgyhogy most fel kell javítanom (mert az eddigi félévek átlagának átlaga számít nálunk a jelentkezés félévével bezárólagosan). Átnyálaztam mindent az erasmussal kapcsolatban, írj ha van még kérdés :D
2016. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!