Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tudnék legkönnyebben...

Magic csajszi kérdése:

Hol tudnék legkönnyebben ösztöndíjhoz jutni? Tudnátok ajánlani pár agentúrát, akikkel érdemes elutazni külföldre tanulni?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék kimenni Amerikába tanulni, a nyáron betöltöm a 16. életévemet és külföldön szeretném megkezdeni a gimnázium második évét. Az árajánlatok amiket eddig néztem, enyhén szólva busásak, tehát valamiféle ösztöndíj igazán jól jönne. De ugyanúgy megfelel valamilyen részleges ösztöndíj, vagy csak támogatás. Szlovákiai magyar vagyok, de a honlapokat, amiket már átnéztem, a jelentkezési lapon lehet más országokat is választani, nem csak Magyarországot, mint szülőföldet. Ez azt jelenti, hogy egyenrangú diákként mehetnék? Nem kéne plusz költségeket fizetnem, csak, mert nem magyarországi vagyok, de magyarokkal szeretnék együtt menni?

Ha valami hasonló cipőben jár( külföldön szeretne tanulni mindegy milyen nemzetiségű ) , örülnék,ha váltanánk pár szót, de olyanok véleménye is érdekelne, akik már visszajöttek.

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2016. okt. 31. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Ilyen nem letezik. Maximum magan gimnazium ad osztondijjat de oda nem valoszinu, hogy betudsz kerulni. Allamira pedig magadnak kell mindent fizetned.
2016. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!