Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglian belül hol lehet a...

Anglian belül hol lehet a "legkönnyebben" elhelyezkedni? Hova érdemes élni és dolgozni menni egy magyarnak? (ha van ilyen)

Figyelt kérdés
Anglia erdekelne munka szempontjából: Londonra gondoltam, Vendéglátós munka erdekelne, pl. Szallodai Recepciós (több év tapasztalattal). Érettségim+ Angol középfokúm van és németül tudok alap-közép szint kozott. Mosogatast, takarítást is elvallalnek. Köszönöm a tanácsokat előre is!!
2012. jan. 9. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp nagyobb várost javaslok, legalábbis kezdetben, mert könnyebb a munka és lakáskeresés. A nyelvvizsga itt senkit sem érdekel, csak a valós nyelvtudás számít. A válság óta már a minimális nyelvtudás sem elég a legtöbb munkához! A recepciós munkához, eddigi tapasztalataim szerint(a lakótársam recepciós egy szállodában) "fluent" nyelvtudás kell általánosságban. Vendéglátós munkát aránylag hamar lehet találni, de manapság attól függ, hogy lesz e munkád, hogy milyen szinten megy az angol és persze kell egy nagy adag szerencse is. Egy fontos tanács: A magyarokat lehetőleg kerüld! Itt kinn a többség ott veri át a honfitársait, ahol tudja!
2012. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont azt mondom,hogy nagyobb városokban nagyobb a konkurencia is,és nehezebb állást is találni.Mert ugye nemcsak a magyarok próbálnak szerencsét hanem indiaiak,lengyelek,brazilok,szlovákok,fekák,kínaiak,és még sorolhatnám..

Én például Wiltshire megyében élek egy akkora kis városban mint pl: otthon Debrecen,és itt vendéglátós meló mindig van.

Nekem például alap angol tudásom van,mégis dolgozom.(inkább passzív angolnak mondanám a tudásomat)

Szóval ha munkát keresel akkor próbálkozz kisebb városokban,kisebb helyeken.

2012. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok szempontból a főváros a legjobb választás. Hiszen itt lehet a legkönnyebben szállás és munkát találni. Azt hiszem ez elég indok, de persze ne feledkezzünk meg a lényegről. Ez pedig a pénz. Hiszen a többség ezért jön ki és itt lehet a legkönnyebben megkeresni, de egyúttal elkölteni is. London a világ egyik legdrágább városa, és ha a vidéki Anglia árait nézzük, akkor átlag 35-40%-kal drágább a szállás és a tömegközlekedés. Ez pedig nagyon sok. Főleg annak tudatában, hogy a fizetésed fele megy el a szállásra és a közlekedésre itt. Persze a magas szállás árak a magyar „vámszedőknek” köszönhető, akiktől a többség bérel szobát.


A szállások többsége rossz állapotú. Otthonnak még közelről sem nevezhető. Jobb esetben csak 8-10, de néhol 12-14 ember él egy házban és nincs lehetőséged megválogatni a társaságot.


- Saját lakás bérlése nem egyszerű és főleg nem olcsó. Az ingatlanárak sokkal magasabbak, mint az országos átlag és a bérléssel kapcsolatos procedúra se mindig egyszerű.


- Az ügynökségek és a cégek egyaránt visszaélnek a magas munkakeresői létszámmal. Ezáltal alacsonyabbak a bérek és sokszor visszaélnek a munkások kiszolgáltatott helyzetével.


Tehát mindenki a befektetésének megfelelő haszonra számítson. Vagyis, ha valaki keveset tesz az asztalra, akkor ne is akarjon onnan sokat elvenni.


a kisvárosi életet csak ínyenceknek ajánlom. Csak olyanok válasszanak kisebb várost, akik nagyon jó háttérrel rendelkeznek, és hosszú távra terveznek. Ebben az esetben ugyanis a helyi, megbízható segítség és a megfelelő anyagi háttér egyaránt fontos. Persze sok olyan embert ismerek, aki az általam ajánlott kondíciók hiányában ment vidékre, de a többségük nem is elégedett a helyzetével, kitörni pedig a helyzetéből fakadó anyagi korlátok miatt nem tud. De lássuk, miről is beszélek, vagyis mire van szükség:


- Angol nyelvtudás


- Elegendő kezdőtőke legalább egy hónapra


- Helyi, megbízható segítő


- Elegendő idő a kiutazás megszervezéséhez


- Tervek és információk a munkakereséssel kapcsolatban


Nekem 3 dolgot kellet mérlegelnem, amikor a költözésen gondolkodtam. Három fontos tényezőt.


1. A ház, amiben lakom. Londonban 15-en laktunk egy házban és folyamatos volt a feszültség.


2. A város, ahol élek. Vagyis ne érezzem magam feszültnek, ha este ki kell menni az utcára és ne forduljon fel a gyomrom közterületen a kosz és a bűz miatt.


3. A munkám. Kellemes környezetben, jó pénzért, előléptetési lehetőséggel. Erre Londonban semmi esélyem nem volt. Bár elláttam a csoportvezetői teendőket, hivatalosan ez nem mutatkozott meg, se pénzben, sem pozícióban.


Négy és fél év London után a költözés mellett döntöttem. Az én esetemben a város kiválasztásában nagy szerepet játszott, hogy egy nagyon jó barátomhoz, mentoromhoz költöztem. Tehát megvolt a helyi segítő, bár ez esetben inkább a személyes kötődés volt az indok, nem a segítség. Prestonban 3 éve jártam először és részemről szerelem volt első látásra. Hosszú távra tervezek, itt szeretnék családot alapítani és bár biztosan van szebb város is Angliában, nekem ez a 120,000 lakosú város tökéletesen megfelel. A munkakeresés már kemény dió. Hiába tudok felmutatni közel 4 év angol referenciát, itt szinte a nulláról kell majd felépíteni a karrieremet, de ezt belefér.


Szóval a személyes példám is azt mutatja, hogy nem egyszerű. Idő, türelem és kitartás kell, de ha valaki hosszú távra tervez, akkor megéri. Ha valaki családostól akar kijönni, vagy itt akar letelepedni és családot alapítani, annak ez nagyon jó alapnak. De csak akkor, ha a korábban felsorolt kondíciókkal rendelkezik. Ellenkező esetben, csak annak a bizonyosnak a rossz végére fog állni…

2012. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen London
2012. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"a kisvárosi életet csak ínyenceknek ajánlom. Csak olyanok válasszanak kisebb várost, akik nagyon jó háttérrel rendelkeznek, "


Hát minket még véletlenül sem lehet ínyencnek vagy nagyon jó anyagi hátterűnek nevezni.Mi végül is azért élünk kisebb városban,mert itt szereztünk munkát.Azért jöttünk ki,mert otthon már nyakig elsüllyedtünk az adósságba..Én ráadásul hátrányban voltam mert nem tudtam angolul sem.Mégis egy kisvárosban sokkal jobban boldogultunk mint Londonban..

2012. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !! Érdekelne még, h mennyi a fizetése egy recepciósnak és egy mosogatónak, mennyire várják el ezekben a "magas" végzettséget? Felvesznek és betanítanak, v. fel sem vesznek, ha nem vagy profi? /ahol én vok most külföldön itt kb. ez van ../


Mennyibe kerül kb. egy lakás v. szoba, mennyi pénzt lehet félretenni havonta? Érdemes még mindig kimenni és nekivágni egy angliai munkának?

2012. jan. 10. 08:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Mosogatói fizetés az általában minimálbér, azaz bruttó 6.08/óra. Ha heti 40 oràt dolgozol, akkor kb. nettó 800-850 fontot keresel havonta. Ebből félretenni szerintem művészet. Legalábbis én ennyiből nem jönnèk ki, csak akko ha nagyon nyomorognék, èn pedig nem ezért jöttem ki. A recepciòs állások jobban fizetnek, de itt elengedhetetlen a nagyon jo nyelvtudas és sok helyen elvárjàk a helyi, vagyis angliai referenciàt. Nagyon cégfüggő, hogy mit vàrnak el. Az viszont eszrevehető, hogy a vàlsàg òta itt is szemtelenebbek a munkaadòk, mert nagyon érzik az erőfölènyüket. Mindenképpen megéri kijönni, de csak megfontoltan és megfelelő nyelvtudàssal es szakmàval.


Londoni lakás árakról tudok csak infot:


egy normális környéken egy single szoba: 95-110 font/hét

egyszobas garzon minimum: 700 font/hó, de ha normális környéken akarsz lakni, akkor ennél jòval több. Én es a varatnom Richmondban, ami egy jo kornyek, berelunk lakast, ami rezsivel 1275 fontba kerül.

2012. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A recepciós állásokhoz ahogy már írták,elvárják a nagyon jó angol tudást,és kell nekik angol munkareferencia is(ahol leinformálhatnak,hogy te az vagy aki vagy)Mivel elég sokan keresnek recepciós állást(én naponta 5-8 ilyen CV-el találkozom,ahol ez a munkakör van kiemelve)így természetesen az adott helyek tudnak válogatni.Az biztos,hogy azt veszik fel aki a legelőnyösebb helyzetben van.Hogy mennyit keres egy recepciós az sok mindentől függ.Függ a munkahelytől,a tapasztalatától stb.

Átlagosan 1000-1500 font között keresnek.

A mosogatói álláshoz is elvárnak angol tudást.Jobban mondva elég ha alap angolt beszélsz,de mivel kis millióan keresnek mosogatói állást,így itt is bőven tudnak válogatni.Egyértelmű,hogy azokat alkalmazzák akik értik mit mondanak neki,és tudnak kommunikálni.A mosogatók amit biztos hogy megkapnak az a minimálbér.(ennél csak egy kicsivel szokott több lenni a fizetés).Jelenleg a minimálbér 6.05 font/óra


A lakás bérlés nem mondom el,mert azt amíg nem dolgozol X.ideje nem fogsz tudni bérelni(lakásbérléshez vannak elvárások) A szoba bérlés sokkal könnyebb elintézni,akár aznap is meg tudod oldani ahogy kijöttél.

Hogy mennyibe kerül egy szoba? Én egy vidéki kisvárosban élek,és itt egy kis szoba bérlése 60-90 font/hét..Vagyis lehet 60 font de lehet 90 font is.Ez is függ attól,hogy melyik zónában van,milyen környéken,van-e a szobában külön kis fürdőszoba..Londonban egy kicsivel drágábbak az árak.Ott nem árt megnézni,hol van a szobád,mert vannak negyedek,ahová jobb nem is odaköltözni.(mondjuk ilyen minden városban van) Kezdésnek 1 heti bérleti díj,és + 2 heti depositot várnak el.

Hogy mennyit lehet félretenni havonta??

Ezt csakis te tudod.Ha nem vagy válogatós,ha tudsz spórolni akkor félre tudsz tenni.Bár minimálbérből nem sokat lehet spórolni,mert azért itt is emelkednek az árak,de a fizetés itt sem nagyon akar emelkedni.A szállás,közlekedés drága.A szórakozás drága.Ha dohányzol vagy iszol az drága.

Ha bió vagy egészséges ételeket akarsz enni,akkor drága..De ha jó neked a tesco-s kaják,a konzervek,a készételek akkor elég olcsón megúszhatod a kajákat is.(megjegyzem van pár konzerv ami kimondottan finom,csak hát nem egészséges ételek kategóriájába tartozik) Egyébként nem hiába kövérek az Angliában élők többsége.Mert a legtöbben az olcsó ételekre mennek rá,és bizony az inkább hizlal,mint laktat.Szóval a spórolás rajtad múlik.Minél több a fizetésed,annál többet tudsz spórolni.

üdv

2012. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:55 vagyok

Még annyit,hogy én Oxford mellett lévő kisvárosban élek,és ott bérelünk 3 szobás lakást 560 font a bérleti díj.Ha hozzáveszek mindent amit fizetni kell akkor havonta 750 fontot fizetek.(de ebben akkor minden benne van.Viz,villany,internet,council tax,gáz,telefon,stb)

2012. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Csatlakoznék a legelső hozzászóláshoz. Kerüld a magyarokat. A bőrömön tapasztaltam. Előbb segít egy lengyel ,mint egy magyar.Sőt...a magyar még örül is a károdnak.
2012. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!