Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mennyivel könnyebb...

Szerintetek mennyivel könnyebb egy külföldi egyetem?

Figyelt kérdés
mivel lehet másabb? mennyivel könnyebb? (hallottam(nem is egy) ismerősömtől hogy itt nem vették fel fősulira, de külföldön egytemet végzett) vagy mennyivel érdemesebb (ha érdemesebb) itt magyarországon végezni?

2016. nov. 11. 20:26
 1/1 savanyújóska ***** válasza:

Szerintem nem könnyebb, meg ha itt nem vették fel fősulira (ami azért az új rendszerben testvérek között is maximum 300 pont igény), akkor képzelem milyen egyetemet végezhetett kint... Persze tisztelet a kivételnek, aki tényleg felszívta magát, de ez szerintem az elenyésző kisebbség.


Én végeztem idegen nyelvű képzést, magabiztos felsőfokú nyelvtudás nélkül szerintem értelmetlen belevágni, mert többet elvisz a nyelv megértése, mint a tananyag, és emiatt nem tudod rendesen megérteni az óra anyagát. (Igaz, én mérnöki szakon voltam, ami magyarul sem könnyű.)


Annak érdemes utánanézni, hogy az adott egyetem milyen cégekkel áll partnerkapcsolatban, mennyit ér az a diploma, és ha úgy gondolod megéri, és meg tudod csinálni, bele lehet vágni. De egy 3-4 éves képzés elvégzése külföldön nem 5 perces szervezés, és nem is olcsó, úgyhogy alaposán járd körbe a témát más aspektusokból is, mielőtt belevágsz. (Lakhatás, honvágy, utazás, kaja, barátok, stb.)

2016. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!