Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tapasztalatok cserediákként?...

Tapasztalatok cserediákként? Hova érdemes menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

17 éves vagyok és jövőre szeretnék a gimi utolsó évében cserediák lenni.(nyilván évet ismételnék ha hazajöttem) Tudnátok személyes tapasztalatot írni? Könnyű volt barátokat szerezni? Kellett tanulni, és ha igen sokat? Milyen volt a fogadócsalád? Megérte elmenni? Lehetőleg Európán kívülre szeretnék menni, olyan helyre ahova nem mindennap jutok el. Japán, Ausztrália, Új Zéland vagy Amerika érdekelne, de nem igazán tudom eldönteni hogy melyikbe utazzak. Olyan országba szeretnék menni, ahol az emberek befogadóak, a fiatalok sokat buliznak, jófejek és könnyen be tudnék illeszkedni.

Ha esetleg valaki volt ázsiai országban, a nyelvet meg lehet egy év alatt tanulni?



2016. nov. 24. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

'a nyelvet meg lehet egy év alatt tanulni?'


Melyiket?

2016. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En Magyarorszagon voltam cserediak, Debrecenben. Onnan pedig jottek Atlanta-ba. Nagyon jo volt, foleg hogy magyar vagyok, de elotte soha nem voltam Magyarorszagon. Viszont rengeteg penzbe van. 2009-ben havi 2000 USD nem volt eleg. Furcsa volt eloszor sok minden, leginkabb az, hogy Magyarorszag es Europa total mashogy mukodik mint az USA. Debrecen szep varos, vagyis a belvarosi resz, de kivul nagyon lepukkant, es a magyar csaladnak akinel voltam, nagyon kicsi autoja volt, valami Passat ha jol emlekszem. Osszesegeben nem volt rosz de szokni kellet.
2016. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

Pl a japan nyelv erdekelne mert angolul mar tudok

2016. nov. 26. 01:05
 4/6 anonim ***** válasza:
A japán nyelvtanilag nagyon nehéz, bár hallottam már olyanról aki szerint könnyű, de ez függ ugye attól is, hogy kinek mi könnyebb. Mindenesetre a japán nyelvtana nagyon nehéz, írni viszont nem nehezebb megtanulni mint mondjuk cirill betűkkel, persze a kanjik itt is okozhatnak problémát. Én a kínait javasolnám (standard mandarint) ez pont ellentettje a japánnak, beszélni egy év alatt simán megtanulsz alap és középfok közötti szintre, pláne ha sokat foglalkozol vele, viszont itt meg az írással lesznek problémák, bár ha hozzászoksz és sokat gyakorlod akkor rá lehet állni erre is elég hamar.
2016. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem talaltam sajnos olyan szervezetet amivel mandarin nyelvteruletre utazhatnek
2016. nov. 27. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem maga az élmény sokkal fontosabb, mint az, hogy melyik országba. Végülis nem azért akarsz utazni, mert nyitott vagy és szeretnél kilépni a komfortzónádból?
2016. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!