Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Erasmus+ pályázatot elnyere...

Ha Erasmus+ pályázatot elnyerek, ki is kell költöznöm az adott időszakra vagy ez nem feltétel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha kint meg tudom oldani tömbösítve az óráimat, van-e rá esély, hogy itthon éljek tovább és kiutazzak pl. kéthetente pár napra.

2016. dec. 1. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön nem ugy működik az egyetem

Ilyet nem fogsz tudni megoldani, ott kell lenned

De egyébként ez is a lényege hogy nyelvet tanulj, más kultúrát ismerj meg

Ha igy tervezed ne is jelentkezz, feleslegesen ne vedd el a helyet értelmesebb emberek elől

2016. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező,


az erasmus egy teljes félévre szól, amit egy idegen országban töltesz, nyelvet tanulsz és közben ott folytatod a tanulmányaidat. Hazamenni természetesen lehet közben, de kijárni bizonyos időközönként a fogadóegyetemre nem lehet. Épp az a lényege, h a látókörödet bővítsd, új kultúrákat ismerj meg, új barátokat szerezz a világ minden tájáról..

2016. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha arra gondolsz, hogy így is mekapod-e a támogatást, akkor a válasz nem. A támogatás napra lebontva jár, meg kell adnod, mikor mész ki, és mikor hagyod el az országot, (ezeket a papírokat alá is kell íratni), az alapján számolják a pontos összeget. Amúgy pedig csak annyi számít, hogy elvégezd azt a minimum kreditet, amit kiköt a szerződésed. Hogy te hogy is szerezted meg azokat a krediteket, már senki sem vizsgálja. Egyébként ahova én mentem, ott rengeteg óra volt ilyen tömbösített formában, vagy úgy, hogy a félévnek csak az első /második felében voltak órák.
2016. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol én tanultam kb szakonként 3-4 ilyen tömbösített kurzus volt csak, természetesen az adott ország nyelvén. Én beszélem a nyelvet, de a külföldi diákok többsége nem, így ők nem is tudtak felvenni ilyeneket. Valamint a legtöbb helyen kötelező nyelvi kurzuson a jelenlétet is nagyon szigorúan ellenőrizték, kb 3x lehetett hiányozni. Az ismerőseim, akik más országban voltak Erasmuson szintén ezeket mondták, pl ezt a nyelvi órát, vagy ilyen "helyi ismeretek" órát. De egyébként az előző válaszolóknak igazuk van, így nem érdemes jelentkezned, és elvenned a helyet másoktól. Ez alapján túlzottan nem akarsz profitálni az egészből.

Egyébként melyik országról lenne szó?

2016. dec. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!