Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Még 8 általánosról sincsen...

Még 8 általánosról sincsen papírom. Nehezíti ez a jövőm? (Többi lent,17/F)

Figyelt kérdés

Negatív válaszok előtt: Nem hagytam ki, évet és még mindig iskolába járok csak nem éppen Magyarországon.

8. osztályos voltam amikor elköltöztünk Angliába, pont félévkor.

Viszont a bizonyítványomban nincs benne, hogy elvégeztem a 8. osztályt, persze ez érthető is. (Bár lehet már meg sincs az a bizi)

Angliában folytattam a tanulmányaim, letettem a kisérettségit (GCSE-papírom megvan), és jelenleg főiskolára járok, level 3 business és computing szakon vagyok ami valószínű diplomát is ad majd. (Nem egyenlő a magyar diplomával)

Nos a kerdés az az, hogy ha Magyarországon tervezném a távoljövőm, akkor milyen esélyeim lennének munkák keresése kapcsán? Mit tudnék kezdeni angol papírjaimmal? Esetleg tudnák a szakmámban dolgozni? (Software fejlesztő vagy akár support.

Előre is köszi a válaszokat :)



2016. dec. 30. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze!

A 8 általános nem a leglényegesebb

Érettségi,diploma megvan,ezzel simán elhelyezkedhetsz!

2016. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát nem érdekelné, főleg egy olyan területen mint az IT,ahol olyan munkaerő hiány van, hogy már nem is csak diplomásokat vesznek fel, hanem cégek indítanak fél éves tanfolyamokat, hogy legyen munkaerő náluk.
2016. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le kell majd fordítani a diplomát, illetve hitelesíteni, de más gondod nem lesz vele.
2016. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, ha meg lenne a magyar 8 általánosról a bizid, akkor jobb munkahelyet kapnál, mint ha angol érettségid van és egy szakképzettséged? Akinek Magyarországon érettségije van nem nézik, hogy elvégezte-e a 8 általánost, mert ez fölösleges, az önéletrajzába meg senki nem írja be az általánost, kivéve ha valami nagyon szuper hely volt, vagy külföldön végezte, de az ilyenek nagyon ritkák. Tehát önéletrajzba szinte senki nem írja be az általános iskolát, mert nincs rá szükség. Elég jó eséllyel indulsz itthon, de ha kint maradsz, akár valahol Európában, még jobbakkal szerintem, mint itthon.
2016. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából elég nehéz egy iskola volt. A köztársasági elnök is abba az általánosba végzett, bár ez nem jelent semmit :D

Köszi mindenkinek.

2016. dec. 31. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!