Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 17 és 13 éves, angolul csak...

17 és 13 éves, angolul csak kicsit beszélő gyerek számára hogyan lehet elindítani az Angliában tanulást?

Figyelt kérdés

Nővérem ki szeretne költözni Angliába a családjával, és van egy 13 és 17 éves fiúk. Azt szeretné ha itt tanulnának tovább, ám én szerintem ez nehezen valósítható meg, hiszen nem beszélik folyékonyan a nyelvet.

Valaki aki már volt hasonló szituációban és/vagy ismeri az angliai szabályokat külföldi diákok számára, fel tudna világosítani ezeket illetően? Köszönöm


2017. jan. 31. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Neked mi közöd ehhez? Majd a nővéred eldönti
2017. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kiköltöztünk én 14 voltam a tesómék pedig 9 és 12. Egyikünk se beszélt jól angolul. A 17 éves collegeba megy oda magától kell beiratkozni a kicsi meg secondary schoolba azt a helyi önkormányzatnál kell jelenteni és ők adnak egy listát a sulikról ahova be lehet iratkozni. Ha a 17 éves lassan érettségizik én azt megvárnám mert akkor azt át lehet fordíttatni a-levelre amivel mehet egyetemre ahelyett hogy collegeba szívózik még jobb esetbe 3 évet. A nyelvet meg simán megtanulják nekem is sok külföldi osztálytársam van és mindig is sok volt nem lesznek egyedül külföldiek.
2017. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1


Megkért, hogy nézzek utána. Tahónak lenni könnyű.

2017. jan. 31. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
En is 14 voltam mikor ki kerultem, egy szo angol tudas nelkul. Nemetul tanultam elotte. Egy osztallyal visssza raktak. Iskola padban ulve tanultam meg angolul es az iskolai anyagot is. Az konnyebb volt, mivel 2 evvel le voltak maradva a tananyaggal. Tehat tudtam mindent amit tanultak, csak epp nem tudtam elmondani angolul. Elvaras ugyan az volt, mint a tobbiekkel. Viszont, nem tudtam megtanulni, nem is erdekelt, ahogy ok osztnak-szoroznak. Vegen az lett, mindegy, hogy hogy csinalom, csak a vegeredmeny legyen ugyan az. Szoval lesz kedvezmeny, de nem sok. 17 evesnek lesz a legnehezebb. Angol tudas nelkul mar nem tud felzarkozni annyit tudassal, hogy le is tudjon eretsegezni. 13 eves lejjebb kerul egy osztallyal es nem lesz sok problemaja.
2017. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!