Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tud ajánlani valaki valami...

Tud ajánlani valaki valami külföldi programot, álláslehetőséget?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam már a neten, de nem tudom mitévő legyek. Szeretnék kimenni angol nyelvterületre, úgy fél évre. Találtam work and study programokat is, de nem akarok érte fizetni, hogy kijussak. Gondoltam már aupairkedésre is, ami nyelvtanulás szempontjából biztosan jó, de a pénz ,az szinte semmi. Nem akarok milliókat keresni, de ha már kimegyek, akkor jól megakarom tanulni a nyelvet, és némi pénzt is félrerakni..Ötlet? Segítsetek légyszi
2008. okt. 9. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nem írtad hány éves vagy.

Meg azt sem mennyire beszéled a nyelvet. Ha nem nagyon akkor kimehetsz és ezer millió közvetítö cég ajánl mindenféle kisegítö állást. A pénz nem rossz, de egy koszos szoba bérlete olyan sokba kerül, hogy ha egyedül mész szinte semmit nem tudsz félre tenni egy kisegítöi állásbol.

Au-pair-nek minden nem mehet, fiukat is keresenek.

ès ott azért hiába kevés a pánz semmire nem kell költened, csak ha ruhát akarsz venni, vagy körülnézni. Mivel a családnél laksz, eszel. ha szerencséd van akkor a nyelviskoládat is fizeti, esetleg kapsz autót, amit saját használatra is használhatsz.

èn 2x volt au-pair abbol egyszer angliában, és a pénz tényleg kevés de arra költöttem hogy a csajokkal bementünk a városba és sutiztünk meg vásároltunk. De a családtol vittem szendót magammal, meg üditöt így sokszor a kajámra sem kellett hétvégén költeni, és egy oriási házban laktunk ahol medence is volt, és hétvégébn bármikor jöhettek az ott megismert barátaim és medencés buliztunk, akkor meg semmi plussz költségem nem volt. A sulimat és haza utjaimat állták.

2008. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

21 vagyok, lány, és megtudom értetni magam, nagyjából értem is, amit mondanak, de pl. pultosnak már nem tudnék menni. A szaknyelveket nem értem!

Olyan gyenge középfok, így jellemezném az angol tudásom!

2008. okt. 10. 08:23
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Penzt gyujteni es nyelvet tanulni is egyszerre egy kicsit nehez kulfoldon, csak igy elso nekifutasra. Amikor mar kint elsz egy kis ideje akkor lehetseges inkabb (tanulni a nyelvet es penzt is gyujteni)

Szerintem a legjobb az au-pairkedes, hiszen akkor megvan a (szallas, etkezes, rezsid, es zsebpenzt is kapsz).Szabadidodben tudsz nyelviskolaba jarni, es a csaladon kivul meg vallalhatsz mas munkat is (a legtobb au-pair lany igy csinalja)

Amikor kulfoldon vagy ott konnyebb is mas munkat talalnod, ha ezt az au-par melot meguntad.

Egy olyan csaladot erdemes keresni ahol csak 1 gyerkoc van (konnyebb mint 3,4 gyerekkel, nem hasznalnak ki)

De azert azt ne felejtsd el, hogy a csalad nem csak a zsebpenzedet fizeti, hanem a szobad (internet.....)sok helyen kapsz akar egy apartmant is es az etkezesedet, na meg a rezsit. Ugrodeszkanak kituno az au-pairkedes szerintem.

Ha megnezed ezt az oldalt, akkor meglathatod hogy pl. Londonban mennyibe kerul egy szoba berlese! Es ezt neked a csalad fizeti ki, ugyhogy ne csak a zsebpenzzel szamolj!

www.gumtree.com

2008. okt. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Szia

En mar sokfele megfordultam, ugyhogy kettot tanacsolok neked:

au pairkedessel se nyelvet nem fogsz tanulni (mivel legtobbszor kisgyerekre kell vigyazni, mert a szulok nincsenek otthon, igy nem nagyon fogsz beszelni, max a TVbol tanulsz vagy ha jarsz mellette tanfolyamra) es sztem penzt se nagyon keresel (ertem ezalatt sporolas) hacsak nem valami full jo helyet fox ki.Nem kiabrandiatni akarlak, hanem hogy realis keppel indulj neki, es ne ugy hogy ott (barhol) kolbaszbol van a kerites!Viszont en azt javaslom, hogy ha nem beszelsz annyira jol akkor menj ki aupairnek,ALLJ ra a nyelvre minden erodbol (TV,tanulos CDk,konyvek, kulfoldi baratokkal beszelgetes,internetes tanulas, mindenfele lehetoseg van es a feleert nem is kell fizetni!!!!)es akkor ha ugyes vagy akkor kb fel-egyeven belul siman elmehetsz mashova dolgozni (vendeglatas, sales,stb...)Ha esetleg idokozben sikerul felretenned es meg nem vagy biztos magadban beiratkozhatsz egy intenziv kurzusra ott kint!

Sok sikert elore is!!!!

2008. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!