Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha földrajzot szeretnék...

Ha földrajzot szeretnék tovább tanulni egyetemen muszáj felsőfokú érettségit tennem földrajzból?

Figyelt kérdés
Amúgy Romániából vagyok és nem vagyok tisztában vele, hogy ott is kell majd érettségiznem földrajból, vagy elég lesz a felvételi vizsga?

2017. febr. 6. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt nincs felvételi vizsga, mit szeretnél a földrajzzal kezdeni? Önmagában a földrajz szakot nem ajánlom.
2017. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
felsőfokú érettségi sincsen...
2017. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyarországi rendszerben nem kell emelt szintű érettségi a földrajz szakra (persze előny, ha van), elég a közép. Itt tájékozódhatsz, ez az ELTÉ-re vonatkozik: [link]


Hogy a romániai érettségit beszámítják-e vagy hogy van ez, azt nem tudom biztosan, de szerintem igen. Szerintem írj annak az egyetemnek, ahova akarsz menni.


És itt nincs külön felvételi, ahogy írták előttem is, az érettségi eredmények és adott esetben a középiskolai jegyek számítanak bizonyos tárgyakból, ez jó bonyolult.

2017. febr. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!