Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iskola Angliában a...

Milyen iskola Angliában a "college"?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm ott tanult és azt mondta,hogy ez a középiskolának meg a főiskolának a keveréke.Nem értem.Akkor ez most melyik?Mit ad?Ad diplomát vagy valamilyen szakképesítést?Vagy érettségit ad?Vagy mi ez?

2017. febr. 10. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
teljesen más az ottani oktatási rendszer, ne akard a magyarhoz hasonlítani
2017. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hogy kell ezt elképzelni?
2017. febr. 10. 22:32
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
googleben egy rakat találat van, ha beírod hogy angol iskolarendszer felépítése.
2017. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Secondary education and further education[edit]

Further education (FE) colleges and sixth form colleges are institutions providing further education to students over 16. Some of these also provide higher education courses (see below).[16] In the context of secondary education, 'college' is used in the names of some private schools, e.g. Eton College and Winchester College."

2017. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocs,de én németes vagyok.

Csak annyit értek belőle,hogy ez 16 éves kor után vmi magasabb szintű iskola.De ez akkor ad diplomát?

Utánanéztem ennek az angol oktatási rendszernek ott 16 évesen érettségiznek

2017. febr. 11. 17:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy képzeld el, hogy van pl. Magyarországon az élelmiszermérnok diploma. Viszont ennek van egy okj verziója amivel hasonló munkákat tudsz ellátni, de ha magasabb bért és jobb munkát szeretnél, akkor az egyetemi diploma jobb. College-ban tudsz tanulni emelt szintu érettségi tárgyakat, azaz ha egyetemre mennél azután a vizsga után amit 16 évesen leraknak, akkor ez kell hozzá. Lehetsz szakács, villanyszerelo, ovono, ápoló, labor technikus.

Pl. ha elvégzed college-ban az ápolói képzést, akkor ezzel jelentkezhetsz novérnek vagy orvosnak egyetemre. Szóval egyetemre 2 út van. Vagy elelt szintu érettségik (amit szintén college-ban tanulhatsz) vagy egy hozzá kapcsolódó szakma.

2017. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Bocs,de én németes vagyok."


:D

[link]

2017. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor a colege gyakorlatilag olyan,mint nálunk a FOSZK képzések?
2017. febr. 12. 23:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azok milyenek. De a college az oktatási intézmények egyik típusa, nem egy képzésfajta. Egy oktatási intézményben pedig sokminden történik Magyarországon is: van olyan intézmény, amiben van alsó tagozat is, felső is, gimnázium is, meg szakma tanulása középfokon, és szakma tanulása a középfokon túl, (de még nem felsőoktatási, hanem csak) technikusi szinten. A college is valami olyan, amiben sokminden történik, ez a lényeg.
2017. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A FOSZK felsőfokú szakképzés.Ez egy egyetemen tanulható 2 éves képzés.Erősebb egy sima OKJ-nál,diplomát viszont még nem ad.De aki ezt elvégzi és tovább akar menni alapképzésre,annak ezt beszámítják és nem tudom,hogy hány félévvel rövidebb lesz az alapképzés.

Akkor ez kb.a college magyar megfelelője?

2017. febr. 13. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!