Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tennem, hogy bejussak?

Mit kell tennem, hogy bejussak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy elég fontos kérdésem lenne számotokra a továnntanulással kapcsolatosan.

Először is szögezzük le az elején, hogy én Szlovákiában élek (azaz Felvidéken :) ) és szeretnék külföldre tovább tanulni. Jövőre fogok érettségizni és egyetemre szeretnék menni, Magyarországra. Tudom-tudom, de az én szempontomból nézve Magyarország külföld. :D

Már egyszer volt szerencsém ott tanulnom (Miskolcon, a Hermanban) de túl nehéznek bizonyult, ezért a hazajöttem. Ezúttal megint megpróbálnék odamenni, viszont mint látom nem olyan egyszerű, hisz az ottani rendszer nagyon eltér az ittenitől.

Jelenlegi felállás úgy néz ki, hogy Budapestre mennék, a Károli-ra, Néderlandisztikára. Van egy ismerősöm, aki odajár és állítása szerint szükségem van bejutáshoz egy elemtszintű angol vagy német érettségire. Amit tudni kell, hogy itt az érettségi angolból kötelező, de ez csak egy B2-es szint lenne. Nemrégiben tudtam meg, hogy fel lehet cserélni németre és mivel nekem a német sokkal jobban megy, ezért nem kockáztatok - felcserélem, így nekem egy B2-es német érettségim lesz németből. Viszont azt nem tudom, hogy ez az érettségi Magyarországon elfogadott lesz-e. Vagy nekem még külön kell csinálnom valamit.

Nem beszélve arról, hogy itt nem kötelező se matekból se töriből érettségizni (bár én felvettem a törit mint plusz érettségi tantárgyat). Szóval nagy baj, ha a matek meg az angol kimaradna?

Megtudtam azt is, hogy Magyarban az egyetemeken nem nagyon szokás felvételizni (megint egy eltérés az itteni rendszertől) ehelyett elég csak az érettségi eredményeket elvinni, ezenkívül valamilyen más idegen nyelv is jól jön, az én esetemben ez a szlovák lenne, ha elfogadják.


Dióhéjban ennyi. Mondták sokan, hogy nézzek utána - már megtettem és eddig nem igazán találtam olyan oldalakat ahol konkrétan erről a kérdéskörről szó lett volna.


Jó lenne, ha néhány felvidéki (vagy más elcsatolt területről) is írna, aki ugyan úgy Magyarba akar tovább tanulni.


További szép estét! :)

18/F



2017. márc. 5. 00:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah és bocsánat a fogalmazásomért. :D
2017. márc. 5. 00:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdezd meg a felvi.hu munkatársait. Ezen a rendszeren keresztül lehet jelentkezni a felsőoktatásba Magyarországon. Itt tudsz tájékozódni. www.felvi.hu és jobb felső sarokban lesz a "kapcsolat". Ott lesz az e-mail címük stb. Szerintem érdemesebb lenne írni nekik, mint itt olyanoktól kérdezni, akik nem értenek hozzá. :) Sok sikert a felvételiben!

2017. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, meg fogom nézni, köszönöm! :)
2017. márc. 5. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!