Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tanuljak turizmust Németor...

Hol tanuljak turizmust Németországban?

Figyelt kérdés
Sok egyetemet és főiskolát végignéztem és nem tudok dönteni . Hol érdemes elvégezni az alapképzést ? Melyik suli az ami nem kerül egy vagyonba de mégis jó képzést kapnak a tanulók ? Elsősorban tapasztalatokat és tippeket szeretnék kérni .

2017. márc. 5. 11:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat ! Most már ezek alapján könnyebb lesz dönteni.... :)
2017. márc. 5. 22:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak erre egyetemi rangsorok melyek a legjobb válassz azok közül, vagy add be a jelentkezésed többre, nincs limitálva, mivel minden egyetemen külön kell jelentkezni és majd oda mész ahova felvesznek. A képzés a legtöbb helyen ingyenes, csak félévente kell szemeszter hozzájárulást fizetni, ami egyetemenként változó, de olyan 100-150€ körül van. A megélhetési költségek pedig változnak tartományonként. Én Baden-Württemberben tanultam, ahol jó az életszínvonal, a legtöbb egyetem, főiskola színvonalas, jó hírű. Van amelyik országosan is pl. Heidelberg, Tübingen. De a közlekedés 5x annyiba kerül, mint Magyarországon, az albérlet olyan 1,5x annyiba, de sajnos nagyon nehéz találni, ha nem kapsz kollégiumi szobát.

A turizmus szak Németországban se kimondottan keresett, tehát nagyon érdemes meggondolni, hogy a végzés után visszahozza e valamennyire a pénzt, amit befektetett az ember a tanulmányokba.

2017. márc. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!