Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Meddig vagyok tankoteles...

Zsolt8899 kérdése:

Meddig vagyok tankoteles nemetorszagban?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) olyan kerdesem lenne hogy en egy 17 eves srac vagyok es 9 osztalyba jarok itt nemetorszagban. Es mivel nem vagyok oda a tanulasert ezert abba szeretnem hagyni az iskolat. Meg moszinten nemetorszagbol is elegem van mar. 9 osztaly ha most abba tudnam hagyni akkor a 9 evet vegig kell vigyem?? 16 ig van iskolakotelezetseg nemetben is mint magyarba. Letszi valami valaszt irjatok mert en nem birom mar :) Koszonom szepen
2017. jan. 9. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

19 év a tanköteles kor határa Németországban.


A buta, műveletlen embereket sehol sem szeretik, s csak az alja munka jut nekik. Iskolázatlanul még politikus sem nagyon lehet, pedig azok között elég sok a hülye.

2017. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. En is Nemetorszagban elek. Szerintem csinald meg a Hauptschulabschlusst mindenkeppen, vagy a Mittlere Reife-t, ha jo vagy. En most elsös vagyok itt gimibe, de nagyon nehez, valoszinüleg atmegyek majd egy könnyebb üzleti iskolaba. Igen, 16 eves korodig vagy tankoteles, de vegzettseg nelkül csak kulimunkara, pl. a Mekibe vesznek csak fel. Anelkül meg ausbildungot sem lehet vegezni.
2017. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat :) Ugy dontottotem nagy nehez kihuzom meg ezt az 2 evet vagyis mar csak 1 evet es elhuzok haza :) Valahogy ki lehet birni :D Mivel nincs meved meg semmi elmondod hogy merre elsz nemetben? En Salzgitter-Bad :D Nincsenek barataim egyedul vagyok egesz nap a suliba nemetul mem szeretek neszelni nagyon rossz igy .. Aki nincs nemetbe es jar a szaja az nem tudna milyen rossz .(
2017. jan. 10. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!