Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akkor csak felejtsem el?...

Akkor csak felejtsem el? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves leszek és lány vagyok. Faluban lakok és az itteni általános iskolából ballagok nemsokára 4,8-as átlaggal. Nem szeretek itt lakni. Nagyon kevés lehetőségem van bármire. Itt nincs egy rendes bolt se. 20 km-re innen van egy nagyobb város, az ottani gimnáziumokba jelentkeztem. Még nincs meg hova vettek fel, de előzetes rangsorból tudom, hogy már 2 biztosan megvan. Szerettem volna budapesti sulikba jelentkezni, de aztán végül maradt ez. Anyukám szerint (ő városba lakott, ott dolgozik most is, a nyugi miatt költöztek faluba) minden rajtunk múlik, mindenre van lehetőségünk. Mindig azt mondja, hogy ha valamit nagyon szeretnénk, akkor azt valahogy úgy is meg tudjuk valósítani. Nagy vágyam, hogy külföldön tanuljak, nagyon sok ország kultúrája, nyelve érdekel. Egyelőre németet tanulok heti 5 órában és angolt tanulnák 2 éve, csak a sulimban a tanárnő nem tanít semmit, mert mindig néhány osztálytársammal üvölt, hogy maradjanak csöndben. Ehhez képest jól állok angolból, szókincsem ahhoz képest, ahogy tanít elég nagy, angolul olvasok híreket, sorozatot, filmeket angolul angol felirattal nézek. Próbálom a nyelvtan részét is magamtól tanulni, de őszintén szólva bármennyire is akarom nem igazán sikerül. Németből nagyjából egy év rákészüléssel meg lenne a középfokú nyelvvizsga, csak a német tanárnőm szerint ott olyan témák vannak amiről magyarul sem tudnák beszélni, mert nincs rálátásom.

A cserediák programokat nézegettem, mert eddig valahogy nem néztem úgy rendesen utána, mert gondoltam úgyis kicsi vagyok. Kapásból 2 dolog feltűnt. Az egyik az ára. 1 000 000 ft alatt nem találsz semmilyent, de gyakori a 2 000 000 ft-os ár is. Nem is tudom miért hittem azt, hogy ez olcsóbb. Valahogy már sejtettem legbelül, de nem akartam elhinni. Kifejezetten jól élünk. Apukám több mint kétszeresét keresi meg havonta az átlagbérnek, anyukám nagyjából kétszeresét. De így sem gondolom, hogy képesek lennének 1 milliót kiadni 5-10 hónapos tanulásomra.

A másik dolog. A nyelv. Legtöbb helyen kötelező az angol nyelvet legalább alapszinten kell tudni. De ez a kisebb dolog, mert bármelyik gimnáziumba vesznek fel, angol nyelvi osztályokba jelentkeztem és tudom, hogy erős a nyelvoktatás ott. A rajtam múló részt, a tanulást, szavak magolását meg 110%-an csinálnám. Így tehát egy év alatt el tudnák jutni alapszintre, akár még rágyúrhatnák magántanárral is.

További nézelődés után az is feltűnt, hogy minimum 15 évesnek kell lennem, ami szeptemberben meg is lesz, szóval ez nem akadály.

A beilleszkedéssel és az ottani "életben maradással" nem lenne gondom, mert kedves vagyok, de mégis határozott és talpra esett. Könnyen megoldok problémákat.


Mit gondoltok? Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de mindent megtennék ezért. Vagy az ára miatt szinte lehetetlen? Kérlek válaszolj, mindennek örülnék.



2017. ápr. 17. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem ezzel várj. juss el egyetemig, és ott aztán annyi külföldi tanulási lehetőség lesz ha ügyes vagy, hogy nem győzöl majd válogatni
2017. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem ne várj vele egyetemig. Teljesen más a kettő, egyetemen tényleg tanulni mész ki, de a középosklai cserediákság inkább buli.

Ha kifejezetten jól éltek, és tényleg szeretnéd, nem hiszem, hogy a szüleidnek ez akadály lehet, de ezt velük kell megbeszélned.

Pontosan tudom, hogy mit érzel, én is ezt él(t)em át, amikor kitaláltam, hogy cserediák szeretnék lenni.

Amit írtál magadról, az elég jó alapnak tűnik ahhoz, hogy cserediák lehess,és kicsit hülyén hangzik, de mindenképpen legyél bizos magadban. Ezek a dolgok nagyon jól hangzanak, de van azért negatív oldaluk is, az anyagiakon kívül is, szóval gondold át. Én megtettem, és úgy gondoltam, hogy a nehézségek ellenére sem tudnék jobb dolgot elképzelni magamnak, ennek meg is van az eredménye, szeptemberben,egyek Olaszországba.

A nyelv miatt szerintem ne aggódj. Nem a szint a lényeg, hanem az, hogy minimum alapszinten tudj kommunikálni külföldiekkel.

2017. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!