Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miből áll egy jogi interjú a...

Miből áll egy jogi interjú a Harvardon?

Figyelt kérdés

Nem tudom, rendelkezik-e valaki személyes tapasztalatokkal az oldalon, de ezek lennének a legjobbak.


Hogyan és milyen körülmények közt zajlik egy ilyen beszélgetés? Szakmáznak, vagy inkább a jelentkezőre kíváncsiak?


Ha ismertek a gyakorikerdesek.hu-hoz hasonló angol nyelvű weboldalt, belinkelnétek? Többen tudnak angolul az odajárók, mint magyarul. :)


A válaszadásra szánt időt előre is köszönöm!



2017. ápr. 25. 23:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A Quorán kaptam normális választ is.


Nem értem, miből sikerült lekövetkeztetned, hogy nem vagyok tisztában az amerikai felsőoktatási rendszerrel, mindössze abból, hogy mivel nincs szükségem rá, nem vagyok fenn ,,kérdezős" oldalakon, s ebből eredően ezen a téren nem vagyok tájékozott?


Ami pedig már lassan a megfejthetetlenség határát súrolja: azzal, hogy hogyan zajlik egy interjú, s hogy kinek milyen személyes benyomásai vannak ezzel kapcsolatban, milyen alapon hozható összefüggésbe, hogy hülye vagyok ahhoz, hogy tudjam: mit mikor kell elvégezni ahhoz, hogy az ember aztán itt folytathassa tanulmányait?...


Nem ragaszkodom ahhoz, hogy nyilvánosan megosszam eredményeimet, melyeket középiskolásként értem el (OKTV, Diákolimpia, diákélet megreformálása az ország egy elitgimijében), hiszen nem ez határoz meg bennünket.


Messzemenő következtetéseket sem szeretnék levonni a magyar társadalommal kapcsolatban a hozzászólásaitokból, mert az nagyon rossz fényt vetne erre az országra.


De őszintén: kiként/miként írjátok, amiket? Felgyülemlett feszültségeiket levezetni csak ismeretleneken, az interneten tudókként? Céljaikat el nem érőkként, vagy e kapcsán a lécet alacsonyra tevőkként? Tehetségtelen, elnyomott emberekként, akik visszafogják, lehúzzák a valamire valókat?


Lehet, egyik feltevésem sem állja meg a helyét az utóbbiak közül. Tapasztalataim alapján ugyanis errefele a Harvardot frissen elvégző PhD-sek képezik a legnagyobb réteget, csak utánuk kis százalékban következnek a normálisan reagálók osztálya.


Összegezve, köszönöm azt az egy-két értelmes választ, amit kaptam! :) A témát lezártnak tekintem.

2017. máj. 24. 22:18
 12/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem érted, hogy nem mehetsz jogász képzésre a Harvardon csak úgy? Kell hozzá egy másik diploma. Ott nem osztatlan képzés a jogász képzés, mint itt. Az előző lebuktatott, te meg itt pofázol tovább, nekem kínos a vergődésed.


"Nem ragaszkodom ahhoz, hogy nyilvánosan megosszam eredményeimet, melyeket középiskolásként értem el"


De azért utána leírod zárójelben azt a sok kamut. :D A tipikus magyarozás már el sem maradhat észérvek hiányában, közben a hozzád hasonlók a leggázabb rétege a társadalomnak. Neked valami nagyon súlyos mentális problémáid lehetnek, kezdj valamit az életeddel.


"De őszintén": kiként/miként írod ki ezeket a kamu kérdéseket? Szar életedet próbálod kompenzálni az interneten? Álmodozol egy kicsit, mert az életben semmi célodat nem érted el? Tehetségtelen, elnyomott emberekként, aki szeretne legalább az interneten valaki lenni? Elég valószínű.

2017. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha még lenne kérdésed próbáld meg a reddit fórumát is:) írd be googleba hogy "/r/harvard" és menj az első találatra. Ott rengeteg harvardos van, úgyhogy szerintem válaszolnának minden kérdésedre.
2017. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nyilván nem várok egzakt választ, de... És mi érdekel a jogon belül?
2017. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!