Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy átlagos amerikai középsiko...

Egy átlagos amerikai középsikolai nap?

Figyelt kérdés

Hogyan néz ki? A választható tantárgyak és az iskolán kívüli programokat már értem, de mivel nemsokára kimegyek tanulni egy évre (mint cserediák), lenne pár kérdésem.

A fogadó család gyerekével fogok egy iskolába járni, de az eltérő tantárgyak miatt nem leszünk gyakran együtt. Vagy nekem is azokat az órákat kell felvennem?

Hogy illendő kikérezdkedni a mosdóba?

Engem is feleltethetnek még akkor is, ha nem beszélem tökéletesen a nyelvet? Mert én lámpalázas vagyok, nem hogy angolul felelni.

Be kell mindenki előtt mutatkoznom, vagy csináljak úgy, mint aki már évek óta odajár.

Ha nincs semilyen iskola utáni foglalkozásban tehetségem, akkor hogyan válasszak?

Ha egy fél évre megyek ki, akkor kell itthon évismétlés tennem (azt tudom, hogy ha egy évre, akkor osztályozó vagy évismétlés)

Kapok saját szekrényt?

Hogyan lehet az első napokban eligazodnom termek terén, ha a fogadó "testvérem" nem lesz mellettem?

És hasonló bugyuta kérdések :D



2017. máj. 1. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Melyik szervezettel mész?

Nem szükséges aggódnod, minden rendben lesz, elmondanak mindent:) Fogadótestvéred pedig segít majd az iskolai dolgokban, ne aggódj:)

Fél év esetén is szerintem kell a féléves anyagból osztályozót tenned, de ezt az iskoládban kell megbeszélni.

Ha jól tudom, van az amerikai iskolákban is tanácsadó, aki segít az órarenddel és az órákon kívüli foglalkozások kiválasztásában, de ezt csak többiek által tudom, én nem usában voltam anno.

A nyelv miatt meg ne aggódj, az rádragad, de fontos, hogy beszélj sokat!

2017. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!