Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit célszerű tanulni, hogy pl...

Brigcifolti kérdése:

Mit célszerű tanulni, hogy pl Dél-koreába, vagy Japánba kijuss a magyar eredményeiddel, fel vegyenek? Az adott nyelvet is meg kellene tanulnom, vagy egyenlőre jó az angol?

Figyelt kérdés
Szisziasztok! Nagyon oda vagyok a Kínaiakért/Japánokért/Koreaiakért... Nem rég, egy barátnőm által rá találtam egy lányra aki (bocsánat ha nem jól tudom) kínában tanul, +a nyelvet is. --> Lilla Horváth <--... Na most... 12 éves vagyok, 5-ödikes. A minap az osztály főnökünk, azzal a kérdéssel állt elénk, hogy mi szeretnénk lenni a jövőben, illetve kijelentve azt is, hogy készüljünk fel rá, hisz a 6-7 osztályban fog jobban el komolyadni minden, és ezúttal már tényleg arra kellene a leges legjobban ráadni amit szeretnénk csinálni a jövőben. Őszíntén szólva informatikus akartam lenni, míg rá nem jöttem hogy a matek is benne van, ami persze nem a legnagyobb erősségem... És közbe jött, e csodálatos lány, akire felnézek, és baromira tisztelek. Külföldön szeretném a széljaimat elérni, mint éppenséggel ő, csak nem politikus formában. Nem utánozni szeretném a lányt, hisz mielőtt meg ismertem azelőtt is bolondultam a kínai dolgokért... Miután ezt, a hosszú kis regényemet elolvastátok/elolvastad , azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy milyen munkák, tanulmányok végezhetőek el, a fenti kijelölt 3 országban? Hogy juthatok el a Magyarországi tanulmányaimmal pl Japánba? Milyen lehetőségek vannak ott, amire kellene tanulni? Nagyon meg köszönném segítségetek! Ha jártasok vagytok benne, vagy akár egy weboldalt is tudnátok ajánlani ezzel kapcsolatba, kérem jelezzétek!

2017. máj. 3. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az animeweb.hu-n van egy riport egy lánnyal, aki ösztöndíjjal fél évre kijutott Japánba, neki eléggé kellett tudnia a japánt hozzá, és azt is írták, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni európaiként plusz nőként, állítólag Koreában könnyebb.

De a nyelvet mindenképpen tanulnod kellene, az angol nem elég.

2017. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Javaslom, itt a gyakori keresőjét is használd, számos hasznos válasz született hasonló kérdésekre.


Tehát javaslom, hogy e három országra kár egyenként keress rá itt, meg egyenként a 3 nyelvre.


De ha nagyon konkrét kérdésed volna, akkor esetleg írhatsz nekem privátot, de csak ha egyszerre eyg kérdést teszel fel, mert kilométereket lehetne írni a kérdésere, és itt rengeteg kérdésre már elég sokat éás hosszan írtam.


Én CSAK az alapokban tudlak informálni, Korea és Japán kapcsán (kultúra és nyelv), érintőlegesen a kínai nyelv kapcsán.


Tehát abba, hogyan indulj be, milyen szempontokra javaslom figyelned, hol találsz több infót.


De nagyon körülhatárolható kérdést írj tehát, kérlek, ha írsz nekem, és egyszerre csak egyet. Ha válaszoltam rá, akkor írhatod a kövit.


De egyébként google keresővel irdatlan sok infót találsz, magyarul is, ezekről.


De legjobb, ha a gyakorikerdesek kereőjét is használod.

2017. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!