Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nagyon szeretném, mégis...

Nagyon szeretném, mégis reménytelen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 15 éves lány vagyok, aki nagyon szeretne részt venni egy egy éves csereprogramban, az Egyesült Államokban. Az angol nyelvet folyékonyan beszélem, tehát a kommunikációval nem lenne problémám. Az amerikai életvitel egészen kiskoromtól kezdve vonz, rengeteget tanultam az ottani dolgokról szabadidőmben, szóval nem lennék teljesen tájékozatlan. A probléma az, hogy a családom bár nem él rosszul, mégsem engedheti meg magának, hogy egy ilyen programban részt vegyek. Léteznek manapság kedvező áron ilyenek? Vagy esetleg valamiféle ösztöndíj? Betonbiztosan 4,07 az átlagom a suliban, főleg a humán tárgyakat kedvelem. Kérlek titeket, segítsetek! Ne olyanokkal, hogy álmodozó vagyok (mert ez utóbbival teljesen tisztában vagyok), hanem akár egy biztató szóval, akár egy linkkel, telefonszámmal... előre is nagyon köszönöm <3

2017. jún. 6. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bemásolom neked, amit egy másik kérdéshez írtam válaszként. Nekem a sulim intézett pont három hónapot Franciaországba, ösztöndíj keretében, szóval ingyen volt. Neked is azt javaslom, hogy kezdj el ösztöndíjakat nézegetni és pályázni! UWC, AFS, stb. Több hónapos/éves kint tartózkodást tesznek lehetővé. Igaz, hogy nem könnyű bekerülni, de szerintem egy próbát mindenképp megér :)


[link]

[link]


A második javaslatom az lenne, hogy menj ki önkéntesként! A világ rengeteg országába keresnek fiatal önkénteseket pár héttől egészen két-három évig terjedő időszakokra. Erasmus, AFS, EVS, stb. Itt ugye általában mindent elintéznek neked, fizetned nem kell, sőt, kint még zsebpénzt is kapsz a legtöbb helyen. Nyelvgyakorlásnak pedig ugyanolyan jó, hiszen veled egykorúakkal dolgozol egy olyan projekten, ami még érdekel is :)


[link]

[link]


A harmadik ötlet (amivel mostanában én is szemezgetek) az au pairkedés. Nem tudom, mennyit tudsz róla, a lényege annyi, hogy sok külföldi család keres fiatalokat más országból, hogy segítsenek a háztartásban, foglalkozzanak a gyerekkel. Én nemrég regisztráltam és már nagyon sok kedves üzenetet kaptam családoktól :) Szerintem ha elmúltál 18 és szereted a gyerekeket, ez is egy jó lehetőség. Talán a legnagyobb oldalak a következők:


[link]

[link]


Remélem segíthettem, ha van kérdésed, szívesen mesélek :))

2017. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy kedves ismerősöm egyházi iskolába jutott ki-és maradt itt az egyetem itteni elvégzése után.Ő 17 éves volt akkor.
2017. jún. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TroianaBell válasza:
Szia, nem vagy álmodozó, csak el szeretned erni a celodat, amit kituztel magad ele :) hidd el, a celig vezető ut mindig nagyon rögös sajnos, de el tudod erni ha igazan szeretned. Ilyen atlaggal es nyelvtudassal biztosan el tudod erni, es mint az elottem szolok en is azt javaslom, hogy palyazz meg osztondijat:) egyebkent szüleid mit gondolnak errol? Es mennyi penzrol lenne szo? Nem gondoltal meg arra, hogy ugy is most itt a nyar, es dolgoznal? Es a 3 havi fizetesedet osszegyujtened:)
2017. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a szomszédom 3 hónapot volt kint mikor 19 éves volt. Nem csereprogramon az igaz, gyerektáborba ment nevelőnek és annyi pénzt keresett, hogy épp nullára jött ki, de rengeteg élménnyel lett gazdagabb. Gondolom neked is az utóbbi a fontos. Az igaz, hogy 18 éves kortól mehetsz majd, de ez is egy lehetőség
2017. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!