CSEREDIÁK PROGRAM?

Figyelt kérdés
Szeretnék amerikába tanulni a továbbiakban.Tudnátok olyan programokat írni amik ezt lehetővé teszik reális áron? és esetleg van olyan program ami több évre vonatkozik? És mik szükségesek? utána olvastunk de vki ski ebben tapasztalt le tudná írni hogy műkődik es mi a tapasztalata?

2017. jún. 15. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a sulim intézett pont három hónapot Franciaországba, ösztöndíj keretében, szóval ingyen volt. Neked is azt javaslom, hogy kezdj el ösztöndíjakat nézegetni és pályázni! UWC, AFS, stb. Több hónapos/éves kint tartózkodást tesznek lehetővé. Igaz, hogy nem könnyű bekerülni, de szerintem egy próbát mindenképp megér :)

Én egyébként a három hónap alatt nagyjából 400 eurót költöttem el kint (Franciaországban minden kb kétszer annyiba kerül), pedig biztosítva volt az étkezésem, szállásom, tanulásom... Szóval a neten feltüntetett árak mellett még az egyéb kiadásokra is gondolni kell, amit nem nagyon szoktak sajnos kiírni: biztosítás, repülő, kinti közlekedés, kaja, tanszerek, stb.


[link]

[link]


A második javaslatom az lenne, hogy menj ki önkéntesként! A világ rengeteg országába keresnek fiatal önkénteseket pár héttől egészen két-három évig terjedő időszakokra. Erasmus, AFS, EVS, stb. Itt ugye általában mindent elintéznek neked, fizetned nem kell, sőt, kint még zsebpénzt is kapsz a legtöbb helyen. Nyelvgyakorlásnak pedig ugyanolyan jó, hiszen veled egykorúakkal dolgozol egy olyan projekten, ami még érdekel is :)


[link]

[link]


A harmadik ötlet (amivel mostanában én is szemezgetek) az au pairkedés. Nem tudom, mennyit tudsz róla, a lényege annyi, hogy sok külföldi család keres fiatalokat más országból, hogy segítsenek a háztartásban, foglalkozzanak a gyerekkel. Én nemrég regisztráltam és már nagyon sok kedves üzenetet kaptam családoktól :) Szerintem ha elmúltál 18 és szereted a gyerekeket, ez is egy jó lehetőség. Talán a legnagyobb oldalak a következők:


[link]

[link]


Remélem segíthettem, ha van kérdésed, szívesen mesélek, többször is voltam külföldön és sok ismerősöm is :))

2017. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!