Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 16 éves lánynak, cserediák...

16 éves lánynak, cserediák program. Nagy-Britannia vagy Németország?

Figyelt kérdés
Anyukaként kérdezem.A lányom nem képes dönteni, én meg egyikben sem voltam huzamosabb ideig, sőt a férjemmel 2 hetet töltöttünk 4 éve Frankfurtban ezen kívül semmi tapasztalatom.Melyikkel járna jobban?

2017. márc. 25. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik nyelven kommunikál jobban? Melyik nyelvet szeretné jobban használni a jövőben? Felnőttként is külföldön szeretne élni? Melyik országban tudná magát jobban elképzelni? Ilyenekről beszélgessetek.


Amúgy nehéz így két országot összehasonlítani, talán ha várost írnál, az konkrétabb. És nem tudjuk, mi a fontos nektek, milyen szempontok alapján döntenétek. Én viszonylag sok időt töltöttem mindkét országban. Németországban alapjáraton nyugisabb az élet szerintem, pl. ha Londont és Berlint hasonlítjuk össze, az előbbi sokkal nagyobb, sokkal nyüzsgőbb, sokkal "extrémebb", zsúfoltabb, és szerintem kicsit veszélyesebb is. Berlin nekem érdekesebb, kevesebb a turista, élhetőbb városnak tartom. Szóval ha a két fővárosról van szó, Berlint választanám, de Nagy-Britanniával sincs bajom, csak London nem az én világom.


A vidéki, kisebb városok persze Nagy-Britanniában is nyugisabbak, ugyanakkor talán kevésbé befogadóak, mint Németországban, zártabbak a közösségek. A nagyvárosok nagyon multikultik, de a kisebbek kevésbé, és annyira nem szeretik az idegeneket, nekem ez jött le. A németek talán nyitottabbak, persze a jelenlegi politikai helyzetben sokan elleneznek minden külföldit ők is, de nyilván nem egy 16 éves magyar cserediák lesz az ellenség. :)


Én Németországot választanám, de az én vagyok. Nekem jobban tetszenek a német városok, a tájak (imádom a hegyeket, rengeteget kirándultam arrafelé), tisztábbnak, rendezettebbnek tartom az országot, és valahogy azt éreztem, hogy ők hasonlóbbak hozzánk, magyarokhoz, több volt a közös szál, könnyebb volt kapcsolatokat kiépítenem.


De lehet hogy a lányodnak meg pont Nagy-Britannia jönne be jobban, mint sok másik embernek... Talán ha írnál róla bővebben, és hogy milyen tervei, céljai vannak a jövőre nézve, akkor könnyebb lenne válaszolni.

2017. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem anglival jarna jobban en itt elek kint mar 2 eve es az angol iskola nagyon konnyu az emberek kedvesek es nagyon turelmesek ha nem jo az angolod. az iskola 8:40 kor kezdodik 2 ora uan van egy szunet de 20-40 percesek. napi 5 ora van csak egy nap es 15:00 kor vege az oraidnak. (az ekezetek hianya miatt bocsanat de az iskolai billentyuzeten nincsenek ekezetek) 16/L
2017. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Milyen jó neked, nekem anno High Schoolba nem volt időm gépezgetni és válaszolgatni kérdésekre a GCSE miatt :D


Egyébként nekem is jó tapasztalataim vannak az angliai iskolákkal kapcsolatban. High school-ok is jók, de a college az igazi :D

Szerintem az angliai laza tanítás/iskolába járás nagyobb és jobb emléket hagyna neki mint például egy német iskola.

A németek iskolája szerintem hasonló lehet a magyarokéhoz, szóval az angol kicsit izgalmasabb és érdekesebb lenne neki.

17/F (Angliában végeztem iskolát, jelenleg college)

2017. ápr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!