Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kevés alaptőkével (alig 2-3...

Kevés alaptőkével (alig 2-3 hónapra elég pénzzel) mennyire nehéz külföldön egyetemet elkezdeni?

Figyelt kérdés
A tervem az hogy 2 év múlva a továbbtanulásomat egy angol ajkú országban folytassam, egy egyetemen. A fő célom Nagy-Britannia és USA lenne. IT-n belül computer programmingot szeretnék tanulni és addigra csak csekély pénzt tudok összeszedni. Mennyi megoldható az ottani élhetés és egyetem diákmunkával, ösztöndíjakkal esetleg hitellel?! Melyik egyetemek a legjobbak/nevesebbek? Akinek van saját tapasztalata (pl. kevés pénzzel kezdett bele ilyenbe és el is végezte) annak örülnék ha megosztaná velünk. A nyelvvizsgával és érettségivel nem lesz gond, ha minden összejön igen magas pontszámom lesz.

2017. jún. 16. 11:47
1 2
 1/11 wrspeed80 ***** válasza:
100%
Én Angliába járok, most végeztem az első évvel és szüleimmel élek szóval pénzügyi gond nem volt. A tandíjra van hitel amit érdemes felvenni és csak akkor kezded vissza fizetni amikor évi 21000 fontot keresel szóval az megéri, sokkal jobb mint az otthoni. A kolesz kb 5000 font egy évre, amit 3 összegben kell fizetni, az kicsit necces lehet. Ha az elsőt ki tudod fizetni és találsz melot ASAP akkor meg lehet oldani szerintem. Nagyjából ennyi, ha van még kérdésed írjál nyugodtan
2017. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem jó ha itt tanulod? Ingyen van és ugyanolyan tudást és fizetést fogsz kapni mint kint, csak nem vered magad bele egy irdatlan nagy adósságba.
2017. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék ott is dolgozni ezért nagy előnyt jelent ha alapból ott tanulom, angolul és már tudom hogy nagyjából mi hol.
2017. jún. 16. 15:23
 4/11 wrspeed80 ***** válasza:
100%
Nem fogsz otthon olyan fizut kapni sajnos, az otthoni diplomaval meg itt kb kitorolheted a segged, sokkal jobb ha itteni diplomad van. Adossagba pedig nem vered magad mert ha 21000 az eves fizud akkor is csak havi 40 fontot fizetsz, 30 ev utan pedig eltorlodik szoval nem valoszinu h vissza fogod mind fizetni eleted vegeig
2017. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Egy mérnökinfós vagy programtervező informatikus simán megkapja a 6-7-800 ezer forintot, amiből Budapesten első osztályú életet lehet élni...

Nyílván ott többet kapnál, de a kiadás is sokkal nagyobb.

Amúgy miért törölhetné ki a seggét mondjuk egy BME-s mérnökinfós diplomával? Mert nem Angolszász területen szerezte, ezért egyből szar is?

2017. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy lehet szidni Magyarországot, hogy kevés a fizu meg minden (ami az esetek 99%ban igaz is), de a mérnökinfó és a proginfó a maradék 1%, és itthon is rommá keresheted magad velük, úgy, hogy te vállogatsz a cégek között.
2017. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 wrspeed80 ***** válasza:
100%
Nem mondtam h szar a BME de itt a nem angol diplomakat tenyleg nem szeretik. Anyumnak is otthnorol van es mivel nem volt melle angliai munkatapasztalata-pedig otthon 15+ evet dolgozott kulonbozo mulitknal-szinte sehol nem fogadtak el es angol papirt akartak
2017. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
USA-ba eselytelen. Vizum kereskor fel kell mutatnod egy tanusitvanyt a bankszamladrol, hogy 1 evre elegendo penzed van. Nevesebb egyetemnel ez kb. ugy 70-75 ezer dollar 1 evre vagyis kell lennie legalabb 20 millionak a szamladon, hogy egyaltalan a vizumot odaadjak. Ha kisebb egyetembre akarsz menni, nem nepszerure akkor is legalabb 5-6 millio/ev-ben kell gondolkodnod.
2017. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Pont IT területen nem is annyira pattognak egyáltalán magáért a végzettségért... nem egy ismerősöm van, akiket magyar BSc diplomával, vagy még egyáltalán be se fejezett egyetemmel vettek fel cégek, mert kellett az ember. Magyarországon juniorként br. 400ezer az alapfizu minimális tapasztalattal, és aztán szépen emelkedik, így már tudsz félretenni, és kint végezni mesterképzést, vagy bármit.
2017. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem Angolszász területen szerezte, ezért egyből szar is?"


Nézd már meg az egyetemek rangsorát (topuniversities.com), ahol pl a BME az előkelő hétszázvalahanyadik helyet érte el. Tudom, hogy Magyarországon az egyetemeken állandó jelleggel megy az önfényezés, hogy mi milyen jók vagyunk, világszínvonalú felsőoktatás, blablabla. Én is átéltem az alapszakomon, nem egy prof szúrta be rendszeresen az előadásaiba, hogy mi mennyire jók vagyunk, mindenki legyen büszke, hogy ide járhat, de egy kalap szart. Kijöttem Németországba megcsinálni a mestert, és ég és föld a különbség, és valamiért itt nem érzik a kéztetést arra, hogy fennhangon hirdessék mindenütt a világszínvonalúságot. Nagyon nagy téveszmék vannak otthon a fejekben, és nem véletlen, hogy akik kijönnek tanulni, mind kisebb sokkról számolnak be. Mert mindenki elhiszi a dicshimnuszokat, mert jó dolog azt hinni, hogy jó helyen tanulunk, aztán jönnek akár erasmussal akár teljes szakot csinálni és csak néznek, hogy úristen ezt így is lehet, és mennyivel jobb.

2017. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!