Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulás külföldön? ( egyetem...

Tanulás külföldön? ( egyetem ) 16 (soon17) /L

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már most szeretnék megkérni minden trollkodót, hogy kíméljenek az idióta válaszoktól. Csak az olvassa tovább a kérdésemet aki tud hasznos tanácsokat adni a témával kapcsolatban. Szóval 16 éves vagyok, jövőhéttől 17, és már nem ártana gondolkoznom a tovább tanuláson. Konkrét egyetemet még nem válaszottam, viszont azt tudom, hogy New Yorkban szeretném folytatni a tanulmányaimat. Tudom, elég klisés, mert hogy ,,mindenki" New Yorkba szeretne menni, de ez nekem tényleg fontos. Én nem csak a nagy building-ek miatt szeretnék menni, számomra fontos az a város. Részben azért mert már 12 évesen jártam ott ( meglátogattam a mamámat nyáron ) és szívesen visszamennék oda, de legfőbb ok, hogy mind a két mamám élt ott több ideig és ez egy fajta ki nem mondott hagyomány nálunk. A lényeg, érdekelne ha esetleg fel vesznek ott egy egyetemre akkor nem paterolnak ki Amerikából a vízum, meg a zöldkártya stb miatt? Nem vagyok ezzel annyira képben. A második város jelöltem pedig Oslo. Oslohoz nincsen nagy kötődésem azon kívül,hogy a kedvenc sorozatom, a SKAM, is itt játszódik illetve 2015 nyarán odamentünk a családdal nyaralni. Azért jelöltem meg mert beszélek norvégul középfokon és szimpatikus nekem a város, meg a norvégok és egész norvégia. Harmadik jelöltként pedig még Vancouver jöhetne szóba szintén szimpatizálás miatt. Nagyon megköszönném ha néhány tapasztalt, vagy ebben a témában jártas ember válaszolna. Tapasztalt alatt értem az olyan embereket akik tanultak külföldön. Minden érdekel a témával kapcsolatban, ez tényleg irtózatosan fontos nekem. A pénzzel nem lenne gond, tisztában vagyok vele, hogy nem olcsó mulatság, illetve a nyelvekkel sincs baj. Norvégul és angolul is középfokon beszélek, angoból pedig tervben van a felsőfokú. Szóval összeségében minden érdekelne ami a külföldi tanuláshoz kapcsolódik. Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat! Üdv: egy álmodozó 16 éves lány.
2017. júl. 1. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek egyetemre, akkor tanuló vízumot kapsz, ergo nem tesznek ki.
2017. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia! Elsőre ezeket az oldalakat találtam:


[link]


[link]


Valamint ez a blog személyes tapasztalat alapján íródott/íródik, érdemes beleolvasgatni:


[link]


Mamád még mindig ott lakik? Amerikai állampolgár? Vannak még ott rokonaid? Vagy hogyan éltek ott? Csak azért kérdezem, mert akkor ők is tudnának segíteni.

Én 4 éve élek itt (Boston környéke), igaz, nem iskola céljából. Valamint facebookon van egy pár "Amerikai magyarok" csoport, esetleg ott is tudnának neked segíteni.


27/N

2017. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mind a kettőtöknek ment a zöld kéz! Nem, semelyik mamám sem él már ott. Az aki él az azóta már élt Miamiban utána pedig visszajött Magyarországra és most Németországba jár ki dolgozni. A másik mamám akinél nyaraltam pedig sajnálatos módon már nem sorolható az élők közé. Így senkim sincs kint most már. Arra gondoltam, hogy mégegyszer kifaggatom a mamámat arról, hogy hogy sikerült kijutnia illetve kint maradnia. De viszont ha kapok olyan vízumot amit az első válaszoló írt akkor le van tudva a gond. Plusz második válaszoló külön köszönet az oldalakért, mindenképp megnézem őket! Esetleg szabad megkérdeznem,hogy neked, hogy sikerült kint maradnod Amerikában?
2017. júl. 2. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizumot akkor kapsz ha sikeresen felvetelet nyertel egy egyetemre. Ok kuldenek majd egy papirt (I-20) ami az alapja a vizumnak. Aztan bemutatod az anyagi fedezetet a kovetsegen meg minden egyeb papirt es adjak a vizumot.
2017. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm négyes neked is! Hasznosakat írtok, és így már minden sokkal de sokkal tisztább! Köszönöm!
2017. júl. 3. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!