Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha itt Magyarországon járok...

Ha itt Magyarországon járok gimnáziumba mehetek Ausztráliába orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Most fogom kezdeni a gimnáziumot,de már szeretnék kicsit többet megtudni a továbbtanulásról,és az egyetemi életről.

Lehetséges lenne-e ott tanulni?

Hogyan kell felvételizni?



2017. júl. 31. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, csak konkrét egyetemet nézz ki és tájékozódj - ne csak egyetemről, lakhatásról, esetleges diákmunka-lehetőségekről, amiből azt lehet finanszírozni. Angliában, Ausztriában, Dániában is rengetegen tanulnak, vagy mert okosak, vagy mert ilyen-olyan kvóták vannak külföldi hallgatókra, vagy mert sok a zseton otthon.
2017. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az érettségit ott elfogadják. Arra kell majd figyelned, hogy ott a tanév és a sulis jelentkezés máskor van (az évszakok eltérése miatt), ennek nézz utána. Orvosira egy háromkörös felvételi van. Először is az érettségi átlagod legyen 4,5 (nekem ezt mondták, de elég alacsonynak tűnt). Másodszor van egy UMAT nevű teszt, amivel szövegértést, EQ-t és IQ-t, azaz logikai képességeket mérnek. Ha ezen is megfelelsz, akkor van egy személyes interjú. Az a legjobb, ha előre írsz nekik, több egyetemmel vedd fel a kapcsolatot, emailben mindent el lehet intézni. Kérdezd meg már most előre, hogy majd mire lesz szükséged. Állampolgárság nélkül nagyon, nagyon sokba kerül az egyetem, plusz a szállás és a kaja is drága. Nem tudom, létezik-e külföldi hallgatóknak is diákhitel. Írj több egyetemnek, aranyosak, válaszolnak. Sok sikert :)
2017. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Természetesen az angoltudásodat is mérik, IELTS teszten kell 6.5 vagy 7.5 (nem tudom, nem emlékszem) pontot elérni, ez már a felsőfokot súrolja. A szövegértéses EQ feladatokat is csak akkor tudod megoldani, ha nagyon jól tudsz angolul.
2017. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!