Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az egyetem elvégzése után hol...

Az egyetem elvégzése után hol és milyen területen helyezkedhet el az ember? Matematikusként mennyit lehet ott keresni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm a Cambridge-i Egyetem matematikus szakára adja be a jelentkezését. Az mivel másabb, mint Magyarországon mondjuk az ELTE(ahová egyébként én szeretnék menni)? Az egyetem elvégzése után hol milyen lehetőségei vannak,sokat kereshet majd?

2017. aug. 3. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg valamilyen fejlesztőnérnökként vagy bankiszférában rommá tudja keresni magát egy valamire való matematikus a jövőben is, mint ahogy mostanában...
2017. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Programozás, pénzügy jó fizet. Hogy mivel mássabb a Cambridge-i egyetemről diploma, mint az ELTE-ről ? A Cambridge jóval előrébb van a világ rangsorban, szinte az egész világon ismerik, a neve mond valamit, ráadásul minőséget. Sokan nemhogy az ELTE-ről (vagy bármely más magyar egyetemről) nem tudják mi az, de Magyarországot sem tudnák elhelyezni a térképen. Feltéve, ha hallottak már életükbe az országról. A magyar egyetemek maximum közepesek világ viszonylatban. Túl sok az elmélet, közben nincs elég gyakorlat.
2017. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én ELTE matematiuks szakot végeztem. Ha matematikusként akarsz elhelyezkedni, akkor arra egyetemeken és kutató intézetekben van főleg lehetőség, és ilyenkor kutatsz illetve oktatsz. A fizetés nem túl jó Magyarországon, külföldön jobban jársz, de azért megélni meg lehet belőle. Ahogy korábban mások is írtál ha matematikusnak tanulsz, de később alkalmazottabb irányba fordulsz, akkor mind pénzüggyel, mind programozóként sokat lehet keresni, pont ezért sokan elcsábulnak, a mi évfolyamunkon is ez volt. Cambridge vs ELTE összehasonlításban: az ELTEn erősebb az alapszak (kivéve a funkanal), illetve ha később kombinatorika érdekel akkor az is. Minden más jobb Cambridgeben, és mint már írták jobb a presztízse is. Azért szerinem azzal hogy az alapszakot az ELTEn végzed jól jársz, az nemzetközi viszonylatban is nagyon erős, de esetleg érdemes mesterszaktól vagy phdtől külföldön nézelődni.
2017. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsi az offért, de engem is érdekel a matematikus szak. Ha a BME-n tanulok, az is olyan jó mint az ELTE? Mind a kutatói mind az alkalmazotti szférában jól el lehet helyezkedni vagy annyira nem keresik? Általában normális munkarendben hirdetik meg az ilyen állásokat vagy változó és hétvégén is be kell járni?
2017. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!