Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi orvosi egyetem...

Külföldi orvosi egyetem tapasztalatok? (Főleg Lengyelország, Ausztria) Minden érdekel, a felvételi, beiratkozés, egyetemi élet, suli melletti élet, beilleszkedés, lakóhely, megélhetés, stb. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

2017. szept. 2. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ami biztos, hogy egy vagyon és hacsak nem beszélsz NAGYON jól angolul akkor jól kicseszel magaddal
2017. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megélhetés: kb évi 5-6 milliót szánj rá.
2017. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint egy itteni FIZETŐS.


A magyar orvosi képzés szerintem elég jó.

2017. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én gytk-ra járok külföldön, eléggé hasonlò az orvosihoz. Egy erős angol nylevtudás és az adott helyi nylev ismerete elengedhettetlen. Esetedben az a lengyel vagy német. Igazábòl itt sincs kolbászbòl a kerìtés. Sokszor kicsit hátrány is lehet mert külföldi vagy. Az egyetemen egyébként nem kivételeznek velünk , külföldiekkel, mindenféle szaktársam, marokkòi, lengyel, román, közép-,dél-afrikai ecc. van.

Itt havi 500 eurot költök. 200 a szállás, 300 a megélhetés. Emelett mivel jòl tanulok ösztöndìjat is kapok, de a szüleim anyagi támogatására azért ìgy is szükségem van.

Csak akkor merj belevágni, ha nagyon jò nyelvtudásod van, van hozzá elég pénzed, elhivatott vagy, egyébként csak egy kis külföldi pondrò maradsz. Nekünk magyaroknak amugy is sok előitélettel kell megküzdenünk külföldön.

- Harmadéves gyt-s

2017. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!