Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Debreceni Egyetemen vagy a...

A Debreceni Egyetemen vagy a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen jobb az orvosi képzés?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha magyar vagy, akkor mindenképpen Debrecen éri meg neked jobban.
2017. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
A legjobb és leghumánusabb orvosok akiket ismerek, a Marosvásárhelyin végeztek. Még SOTE diplomást sem ismerek ilyen normálist.
2017. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Oda menj, amelyik közelebb van. Nekem van ismerősöm aki mindkét helyen tanult és azt mondja, hogy nem igazán volt különbség az oktatás minőségében.
2017. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

A marosvásárhelyi egyetemen a gyakorlati tárgyak román nyelven vannak. Most leszek első éves és előre félek, mert az anatómia, kémia, fizika kifejezéseket a nincs ahonnan tudjam, hiába tudok románul.

18/L, most kezdem az első évet. :)

2017. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó válaszolónak. Én Magyarországról megyek és egyáltalán nem beszélek. Ezt biztatásként írtam. :)
2017. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%
Van egy ismerősöm aki Magyarországon végzi az orvosit, s mondta hogy náluk inkább az elméletet nyomják inkább. Mi már hullán is tanulunk első félévtől kezdve, ők még nem. De nagyon megéri ide jönni, mert a tanárok is rendesek nagyon, s a gyakorlati felkészítés is kitűnő. Az egyetem meg gyönyörű. Bár ha magyarországi vagy, akkor nem biztos hogy megéri, mert számukra nincsenek államilag támogatott helyek.
2018. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

#2 "A legjobb és leghumánusabb orvosok akiket ismerek, a Marosvásárhelyin végeztek"

Vicces. Én tavaly végeztem az egyik vidéki orvosin. Van egy orvos ismerőse a családnak (Marosvásárhelyen végzett), akivel pár éve találkoztam utoljára, akkor még hallgató voltam. Apám mondta neki, hogy én is orvos leszek, erre első kérdése hozzám mindenféle kommentár nélkül: "SOTE?" Mondtam, hogy nem. Na, innentől látszott rajta a lenézés, egy szót nem szólt hozzám. Ennyit a humánus hozzáállásról... Még egy leendő kollégát is lenéz, csak mert nem a SOTE-n tanul. (Megjegyezném, hogy család barátja, és én akkor találkoztam vele kb másodszor, az életben nem ártottam neki, bunkó se voltam vele.) De nem ítélkezem, lehet, hogy ő egy kivétel volt.


#6 " Mi már hullán is tanulunk első félévtől kezdve, ők még nem."

Az mondjuk érdekes, mert mind a 4 magyar orvosin már első évben tanulnak tetemen, mivel elkezdődik az anatómia, és tájanatómiához, tetemsétához ez elengedhetetlen. Ha "hulla" alatt friss halottat értettél, bocs, de nem igazán hiszem el, hogy van olyan orvosi egyetem a világon, ahol patológiával kezdődik a képzés élettani és anatómiai alapok nélkül.

2018. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!