Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen érettségit...

Angliában milyen érettségit kell elvégeznem hogy Magyarországon aztán elismertethessem?

Figyelt kérdés

Angliában élek lassan 4,5 éve és tervezem hogy mielőtt hazakölznék leérettségiznék hogy otthon könnyebben boldoguljak. De hallottam hogy több fajta érettségi van angliában és nem mimdegy melyeket végzem el.

Angolul jól beszélek ezért is szeretnék leérettségizni angol nyelven és angol nyelből hogy Magyarországon már ne kelljen.

Ami még érdekel hogy kell-e fizetnem ezért bármit, mennyivel nehezebb mint a magyar érettségi és mennyi ideig tart (lehet-e gyorsítottan elvégezni).



2017. szept. 14. 01:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki mondta neked, hogy - barhol is szerezted meg -, egy erettsegivel konnyen fogsz boldogulni. Az illeto vagy ostoba, vagy tudatosan hazudott, te viszont mindket esetben megszivod.

Maradj ott ahol vagy, es erettsegi utan egy ottani suliban szerezz szakmat vagy tanulj tovabb.

2017. szept. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon érettségivel nehezen találnál munkát, legfeljebb gyárban, szalag mellettit. Megszívnád, ha haza jönnél.
2017. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy sok helyen pl Lidl stb érettségi nélkül hozzád sem szólnak. A szülővárosomban is van olyan hely ahol érettségizetteket veszen csak fel. Nem is említve az érettségire épülő szakmákat amikket itthon mégis jobban el lehet helyezkedni. Vagy ha egyetemre akarok menni érettségi az alap.

Anglia napjai meg vannak számlálva a brexit miatt. Hülye lennék kint maradni ezek után hogy feléljem amit összegüriztem.

2017. szept. 14. 08:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Az itteni A level felel meg az otthoni érettséginek és jellemzően a Sixth Form College-ekben lehet felvenni felnőttképzés keretein belül a tantárgyakat.

A brexit végeredménye valóban totál bizonytalan, de az EU-s állampolgárok jogaiban Teresa May nyilatkozata alapján semmi változás nem lesz, ugyanúgy maradnak ahogy eddig is voltak. Mivel 4,5 éve itt élsz, mégis mitől vagy beparázva?

Ha azt gondolod magyarországon jobb esélyeid lesznek egy sima érettségivel, hát nagyon rosszul hiszed:)

2017. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!