Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire nehéz kijutni külföld...

Mennyire nehéz kijutni külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
2017. szept. 16. 10:52
 1/7 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok,11.-es és nagy célom kijutni külföldre egy erős egyetemre,erős alatt azt értem hogy jobb mint a legjobb magyar egyetemek. Viszonylag jó tanuló vagyok,tavalyi átlagom 4,8 volt, angolul középszinten tudik. Van reális esélyem?
2017. szept. 16. 10:54
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha lány vagy igen de más szakterületre sajnos. Vigyázz.
2017. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ hova szeretnél menni. Európán belül annyira nem nehéz, hacsak nem egy nagyon neves egyetemre gondolsz pl. Oxford, Cambridge, ahova iszonyatos a túljelentkezés. Persze ide is van esély, de az átlag magyar diákoknak szerintem nem reális. Ahhoz nagyon kéne valami pluszban. Európán kívül se túl reális, de ott főleg az anyagiak miatt.


Közép angol nagyon kevés, még tanuld/gyakorold sokat. Ha nem tudsz folyékonyan angolul elég nehezen érted meg az előadásokat.


Amúgy előbb azt dönts el melyik országok jönnek szóba, mert mindenhol más a felvételi. Ha csak az érettségit nézik valahol nyilván arra kell főleg készülnöd meg nem árt tudni milyen tárgyak kellenek egy adott szakhoz. Van ahova kell pluszba önkéntes munka, egyéb iskolai elfoglaltság (DÖK, sulirádió vagy hasonlóban tevékenykedsz, versenysportolás, tanulmányi versenyek stb). De van ahol skype beszélgetés is van, vagy tesztet íratnak. Meg persze azt is vedd figyelembe mit engedhettek meg magatoknak. Kicsit komplexebb ez azért, mint hogy nehéz/nem nehéz.

2017. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként, ami az angolt illeti... Megvan, hogy melyik egyetemen milyen nyelvizsgákat fogadnak el, pl. a leggyakoribb az IELTS. Általában 6.5 körüli eredményt várnak el, ami egy erősebb középfoknak feleltethető meg, tény és való, hogy az IELTS nehezebb és magasabb tudást igényel, mint mondjuk egy Origo vagy egy másik államilag elismert nyelvvizsga. Nekem volt ismerősöm, aki középfokú angollal ment angliai egyetemre, bekerült és elvégezte, tehát azért nem lehetetlen, de nehéz volt neki és rengeteget kellett tanulnia, az elején nagyon rossz volt neki. Azért anyanyelvi környezetben gyorsabban fejlődik, tanul az ember, tehát előbb-utóbb majd mindenki belerázódik, de nem szabad arra hagyatkozni, hogy "ó, hát ott majd úgyis megtanulom mert muszáj lesz". Az valóban igaz, hogy ha rá van kényszerülve, muszáj kommunikálni, akkor könnyebb és gyorsabb a nyelvtanulás, de ennek inkább olyan szempontból van jelentősége, hogy mondjuk "feloldja a gátakat" pl. valaki nem nagyon mer idegen nyelven megszólalni, de arra nem szabad számítani, hogy majd a középfokból csak úgy felsőfok lesz. Még van időd, addig szerintem ugorj rá a nyelvtanulásra, hogy minél magasabb szinten legyél és próbálj külföldiekkel is kommunikálni pl. interneten.

Egyébként az első is szépen leírta, hogy Európán belül nem olyan bonyolult, meg kell nézni a felvételi követelményeket mert azok mindnehol mások, de alapvetően az érettségi eredményekre épül, sok helyen kérnek motivációs levelet, ajánlólevelet, néhol van felvételi elbeszélgetés is stb., mindenhol máshogyan működik.

2017. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
50%
Attól függ. Például ha pont a határon élsz és az iskola a határon tuloldali részen van akkor egyszerű , de ha nem akkor nem.
2017. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én múlt évben érettségiztem le és sikerült bejutnom egy külföldi egyetemre(Angliában). Így a UK-ba való bejutással kapcsolatban vannak csak tapasztalataim.


Ahogy előttem is leírták, IELTS az elsődleges nyelvvizsga amit kérnek de minden egyetemnek és minden szaknak meg vannak a követelményei. Általában minimum két emeltszintű érettségi kell, de nem a százalékot nézik a legtöbb esetben, hanem a jegyet. Ha UK-ba mennél, kell írni angolul egy motivációs levelet, és kell iratattatni referencialevelet egy tanárral. Ha ezekkel felhívtad magadra a figyelmet, csak ezután kapod meg az egyetemek visszajelzését és ezután adják meg a követelményeket amiket érettségin el kell érned.


Összességében szerintem talán nem is nehezebb kijutni, mert a magyar oktatás kezd nagyon rossz irányba menni és nincs esélyegyenlőség és magasak a ponthatárok. Csak korábban kell cselekedni és dönteni, hiszen korábban van a határideje a felvételi eljárásnak a UCAS-on(ami még a bonyolultabb része a dolognak-azzal megszenvedtem őszintén szólva).


Remélem tudtam segíteni:)

2017. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dániába viszonylag könnyű

viszonylag...


egész sok agency dolgozik együtt dán iskolákkal a legtöbb ilyen iskola futottak még, Edutus-Gábor Dénes jellegű (nem feltétlen 'rossz', csak mivel nem kutat, így keveset nyom a latban), de van pár jobb, amivel kapcsolatban állnak/álltak, Aarhus, Aalborg (én itt vagyok de mesteren), Souhern Denmark, stb stb


egyes alapszakokra elég a B2 szintű angol, ilyen oxford placement test (by studyguide), de azért jbb, ha van egy TOEFL iBT 90 pont, biztos ami biztos (valahogy nekem szívemhez közeebbi a TOEFL, de IELTS is jó, az még talán könnyebb is kicsit, de ahány ember, annyi vélemény)


ugyanakkor azzal is számolj, hogy pl Dániában nincs tanulmányi ösztöndíj (csak diákmunka utáni; amit nem mindig könnyű találni, és CPR szám nélkül nem lehet, ami vagy 2 hónap), s drága az élet, szóval havi 200-300ezerrel simán lehet számolni

2017. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!