Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék tanulni,...

Wolfa kérdése:

Külföldön szeretnék tanulni, finanszírozással lenne gond. Vélemények?

Figyelt kérdés

Egy cserediák programra szeretnék jelentkezni, kb most lenne a legjobb alkalom szerintem kimenni.


Lehet hogy tudjátok, de ha nem, elég borsos tud lenni az ára. Országtól függűen ~1,5-4millió ft között mozog.

És az ár nem sokkal olcsóbb ha csak egy év felére(szemeszterre) vagy trimeszterre mész.

Ahová én mennék az 3 milliós és egy teljes éves.(mert ugye tudod ki fog fizetni 2milliót 3hónapra..)


Na ezzel az a baj, hogy egybe nem tudjuk kifizetni.

Én még hitelt nem vehetek fel(meg nem is tudnám fizetni) és anyukám nagyon nem akar.


Szóval az egyetlen megoldás az hogyha kapok ösztöndíjat igaz?

Reméltem, hogy van esetleg más mód is de semmi sem jut az eszembe.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha valakinek volt-e ezzel tapasztalata akkor mennyire esélyes hogy kaphatunk?


Bátyám már 18+ és mióta anyukámnak jó cégnél van munkája(mondjuk szar fizetéssel), így ami a régi sztori, hogy szar állású 2 gyerekes anyuka aki egyedül nevel minket már nem jön be.

De mondhatjuk, hogy jó tanuló vagyok.


Pontosan nem tudom, hogy mit néznek, mi a ami nagyon számít. Ezt remélem ti tudjátok megírni és a véleményiteket a helyzetről.


Előre is köszönöm!



2017. szept. 28. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Remélem nem az AFS meg egyéb ilyen gyökér alapítványok által szervezett programra akarsz jelentkezni.... Voltam náluk önkéntes.... No comment. Ennyi pénzből te Hawaii-on egy évig (de lehet több is) mosolyogva elvagy. Próbáld meg az EVS önkéntességet, az ingyenes. Mindent fizetnek. Manapság már nagyon sok lehetőség van. Ne a legdrágábbat (és egyben legnagyobb baromságot) válaszd.
2017. szept. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Valoban a legjobb fogyasztoszer, hogy sokba kerul a kulfoldon tanulas: amit kajara koltenel, azt felreteszed, es nem eszel. Le fogsz fogyni!!!

(Rossz kategoriaban van a kerdes)

2017. szept. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igazából pont az AFS-t néztem. Más programot ami Japánba kivisz nem nagyon találtam sajnos. EVS önkéntes nem tudom mit csinál, de megnéztem, Japánt ott se találtam.


#2 Igen, bocsánat teljesen random kategóriákat adtam meg amikor akartam írni a kérdést hogy nézzem hány perc van még a fél órás lejárati időből egy másik kérdés után. Újraposztoltam mert elírtam a címet az előzőben. Aztán kitöröltem a kérdést(aztán rájöttem hogy nem lehet törölni igazából :D) De már át is lett téve szóval mindegy.

2017. szept. 29. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe mást keresnék. Az ösztöndíjat nagyobb gondokkal küzdő emberek kapják (vagy akik jól nyalnak..) valóban egy életet megváltoztató dolog (még az AFS által is..) de 3 millió nevetségesen sok összeg. Ebből szó szerint vigyorogva körbeutazod gyakorlatilag egész Európát. Ennyi pénzt(ha lenne) lehet amúgy is okosabb lenne mondjuk egyetemi tandíjra félretenni. Próbáld meg az ösztöndíjas lehetőséget, de ezért hitelt ne vegyetek fel. Főleg ha nem te fizeted vissza, hanem édesanyád.
2017. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a tesóm sport ösztöndíjjal ment amerikai egyetemre (atlétika országos bajnokságot nyert), szóval ha jól sportolsz az is egy lehetőség.
2017. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 Mást igazából nem lehet. Kb ez az utolsó lehetőség, hogy kimenjek és oda suliba járjak. Való igaz rengeteg pénz, de én nagyon szívesen kifizetném, amint megkeresném az összeget(alapból úgy terveztem, hogy visszafizetem).

ÉS igazából sokkal inkább ezt választanám, mint hogy körbeutazzam Európát.



#5 Sajna rossz az egyik térdem, semmilyen sportot nem tudok csinálni, anélkül hogy ne fájjon. Régebben csináltam Kung Fu-t és fociztam. Abba kellett hagynom mintkettőt.

2017. szept. 30. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetem, majd valamilyen cserediák program. Általában ingyenesek+még ösztöndíjat is kapsz...
2017. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!