Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi ötszöri étkezés...

Ha napi ötszöri étkezés mellett is éhezem akkor a mennyiséggel van a gond?

Figyelt kérdés
olyan két hónapja étkezem diétásabban, lényegében kezdettől jócskán leharapva az eddigi adagokból és alap dolgokat eszközölve (direktben cukros dolgok és fehérliszt elhagyása vagy minimalizálása) +napi fél óra aerob jellegű mozgás. eddig nagyon rossz étkezésen voltam, napi kétszer ha ettem jól bezabálva de nem is éreztem annyira éhséget. ellenben most mióta ez van hiába osztom el napi ötre, szinte folyamatos tompa éhségérzetem van egész nap. délben talán kicsit elül, de a nap nagy részében éhes vagyok. van önuralmam csak nem a legjobb azért. olvasgattam olyanokat hogy idővel megszokja a szervezet a kisebb adagokat, hát én ebből több mint 2 hónap alatt semmit sem tapasztaltam. súlyvesztésem sem okés teljesen, minden héten egyszer pénteken mérem magam és viszonylag azonos étrenddel bár a súlyvesztés megvan, hétről hétre kevesebb de eléggé ugráló, kezdeti 3 kg vizes rész után beállt -1,5kg és 0,6kg közé ez az utolsó a legutóbbi volt, félek ha most még be is lassul mégjobban mit cisnálok...elkezdtem hozzápótolni nemrég napi 1 evőkanál tejsavófehérjét is mert félek hogy ne izomból fogyjak nagy részben de nemtudom, nem érzem jobban magam a bőrömben mint mielőtt belekezdtem ebbe, hiába vagyok 8 kilóval könnyebb
2017. júl. 19. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kor súly magasság kb tzs% és kész a többi blabla, ennyiből meg lehet mondani keveset eszel e vagy sokat
2017. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fogyásod OK, az elején simán mehet gyorsabban, az inkább víz. Ha egyszer 0 a fogyás, az sem jelent semmit, a testsúly természetesen sokat ingadozik.


Ha éhezel, akkor több lehetőség van.

Rossz az étrend, keveset eszel ahhoz, hogy ne legyél éhes (akkor is lehet, ha kicsi a deficit, van, aki nem tud éhség nélkül fogyni), de simán lehet, hogy túl kicsik az étkezések. Én is éhes lennék 5, de 3 evés mellett is, egyszerűen pokolian éhessé tesz egy aprócska étkezés, még akkor is, ha előtte nem voltam éhes. Nekem kevés nagyobbacska étkezés kell. Láttam már másokat is, akik így működtek, közel sem mindenkinek jók a pici adagok. Nekem csak felélénkítik az éhségemet... De az időzítés is számíthat s újra említem az étrendet. Ki ezzel, ki azzal lakik jól, bár általában a fehérje laktat a legjobban és a szénhidrát a legkevésbé és sokaknak segít a nagyobb térfogat és a rost is. De ezt ki kell tapasztalni.


Milyen az étrended?

2017. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
leginkább szénhidrátcsökkentett, de nem lehetne így besorolni abba mert hamar rájöttem hogy túlzottan úgysem tudom visszafogni mert semmi energiám nincs akkor. reggelire zabpehely +fehérjepor tízórai-uzsonna a joghurt/sajt/sonka(szerű feldolgozott cucc)/túró bűvköréből alakítgatom mikor hogy, abonettel és puffasztott rizzsel, az ebédek tekintetében általában csirkemellett és halat erőltetem rizzsel de nem mindig jön ki így, akkor a család normál étrendjéből van csak kisebb adag. vacsorára általában tojás, saláta, vagy bármi amiben kevés szénhidrát van köztes kellékekből
2017. júl. 20. 00:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nincs különösebb gond az étrendeddel (nekem a szénhidrát lehetne ok, de én extrém szénhidrátszegényen tudok csak jóllakottan fogyni, ha neked energiát ad, akkor kell és kész, nincs mese).

Nincs túl nagy deficited? Nem mindenki tud nagyot tartani, de heti fél kilóval, sőt jóval alatta is le lehet fogyni.


Valószínű, hogy a kicsi étkezések nem jönnek be akkor. Egyél max. háromszor, az egészen tipikus és nem mikroadagjaid lesznek.

2017. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy mennyiségi vagy minőségi étkezés.

De mivel nem tudom hány kg vagy és milyen magas illetve,hogy mennyit eszel ezt így nem lehet megmondani.


Én annó kipróbáltam a ch szegény étkezést...hát kár volt,de nem részletezem.

Nekem nagyon kell a ch,60%-ban abból áll az étkezésem,mikor fogyni akartam akkor is ugyanígy volt.

De valakinek több zsír/kevesebb ch kell a jóllakottsághoz,ezt ki kell tapasztalni.

2017. júl. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Csori96 válasza:
Én személy szerint ha pontosan ugyanazt a kaját 3 helyett 4 részre osztom fel egy nap, akkor kevésbé vagyok jóllakott, néha van egy tompa éhségérzetem. Szerintem csökkentsd az étkezések számát. Egyébként az tévhit, hogy a több kisebb étkezés egészségesebb, illetve elősegíti a fogyást.
2017. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondhatna valaki valamilyen logikus magyarázatot rá,hogy miért nem egészséges a napi 5 étkezés.
2017. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. 180cm magassághoz voltam a kezdetkor 112 kg, most 103 körül vagyok de ezek alatt a hetek alatt is szinte minden szombaton egyszer tartottam egy junkfood bezabálást is egy pizzát, kínait, gyrost, mikor mit, aztán vasárnaptól következő szombatig megint a visszafogottat
2017. júl. 20. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:

7

Értelmezd már mit írt. Nem azt mondta hogy nem egészségesebb.

Nem biztos hogy az 5 egészségesebb mint a 4 vagy a 3.

Kérdező te meg változtass. Nem jó ha éhes vagy. Azt is figyeld meg hogy tényleg éhes vagy vagy csak de jó lenne enni. Mert ez sem mindegy. Ha tényleg éhes vagy akkor változtass. Pl egyél 3vagy 4x kicsit többet és figyeld hogy reagálsz rá. Ha csak az agyad éhes akkor bírd ki.

2017. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azt én elértem az 5 étkezéssel hogy konkrétan ilyen kibírhatatlan farkaséhséget nem éreztem azóta. de lehet a folyamatos 3 is ugyanezt hozta volna, nem nagyon van tapasztalatom. előtte rendszeresen kísértett. ha jól tudom ez vércukorszint dolog, szóval még lehet mindig jobb így mintha azt érezném hogy kilyukad a gyomrom ha most azonnal nem harapok valamit. éjszakai csipegetéseket is első naptól kezdve el tudtam hagyni 100%osan
2017. júl. 21. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!