Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Moszkvában szeretnék tanulni....

Moszkvában szeretnék tanulni. Megéri?

Figyelt kérdés

Jogi karon szeretnék tanulni. Néztem rengeteg egyetem fizetős!

Nem igazán dúskálunk a pénzben. De egyetem mellett elmennék dolgozni! Még van 1 évem, hogy kitaláljam merre és hogyan. Vonzódom az orosz nyelvhez. Mindenképpen szeretnék a fővárosban tanulni. Megérné?



2017. okt. 22. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened. Viszont azt remélem tudod, ha jogos tanulsz, akkor erősen kötöd magad az adott országhoz.
2017. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom. Szeretnék akár ott letelepedni.

Csak mivel fizetősek az egyetemek, azzal problémáim vannak. Ha dolgozom mellette akkor tudnám fizetni?

2017. okt. 22. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
És angolul is tanítanak, vagy oroszul tervezel tanulni? Fogadnak egyáltalán külföldieket?
2017. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudok angolul és félig oroszul. /Még tanulom a nyelvet de eléggé jól haladok vele/

És igen, külföldiek is tanulhatnak ott!

2017. okt. 23. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor nézz ki konkrét egyetemeket, próbálj kapcsolatba lépni olyanokkal, akik ott tanulnak (pl. oroszországi magyark FB csoport? ha van) és nagyon ülj rá a nyelvre, hisz egy dolog beszélgetni oroszul, egy másik tanulni és vizsgázni, anyanyelvűekkel.
2017. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem mellett diákmunkával megkeresett párszáz euró szerinted mire lesz elég? Az egyetemi tandíjra biztos nem, és akkor még ott a kérdés is, hogy miből fogsz kint megélni? A jogi kar meg aztán főleg nem olcsó. Vagy felvesznek a szüleid egy bazi nagy hitelt, aztan fizeted kamatostul évekig egyetem után. És azt is vedd számításba, hogy ez az 1 éved alatt gyakorlatilag perfektül meg kell tanulj oroszul, de ezt még leírni is röhejes volt, én egyetemen tanulom az oroszt és még itt is legalább 3 év a felsőfokú szint.


Szóval nem akarlak elkeseríteni, de inkább kezdj el itthon egy egyetemet, aztán ösztöndíjjal kimehetsz pár hónapra Moszkvába, akkor még adnak is költőpénzt, és aztán egyetem után kiköltözhetsz oda dolgozni. Addigra bőven meg js tudod tanulni a nyelvet. Ez a reális opció, hacsak nem extrémgazdagok a szüleid, ugyanis itt milliós kiadásokkal kéne számolni az egyetemi tanulmányok alatt.

2017. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen megéri mert legalabb teljesen beleszoksz az orosz eletbe es hiaba Oroszorszagba nem lehet jol keresni atlagosan, de Moszkvaba a diplomas ember nyugati szintu fizetest kap.
2017. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!