Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy neves külföldi egyetemre...

Egy neves külföldi egyetemre kb mennyi érettségi ponttal vesznek fel?

Figyelt kérdés

Neves-top 100-as

3 emelt érettségit tennék,matek fizika angol, emellett addigra valószínűleg lesz felsőfokú angol nyelvvizsgám.


2017. okt. 23. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Neves külföldi egyetemen a kutyát nem érdekli az itteni emelt érettségid.
2017. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nézd meg az adott egyetem felvételi aloldalát. Vagy ha ott nincs konkrét válasz a felvételiről, akkor írj nekik levelet. Ez tényleg ilyen nehéz?
2017. okt. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem honlapját, meg az ország külföldi diákoknak készült oldalát nézd meg.
2017. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Külföldön nem pontrendszer van, nem tudok olyan országról, ahol az lenne mint nálunk. Persze, számít a tanulmányi eredmény, de nagyon sok más is. Nézd meg az egyetem felvételi követelményeit.
2017. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előzőek jól leírták.


Általában jobban érdeklik őket az esetleges versenyeredmények, motivációs levél (tudok olyan top100-ast ahol ez konkrétan 60%ot nyom a latban), önéletrajz, nyelvvizsga (IELTS, TOEFL), és adott szakokon GMAT eredmény.


(de igen, minden egyetem írja, hogy mik érdeklik őket, szóval ha van kinézett egyetemed, ott kéne megnézni mik a feltételek; ha meg csak kérdezted, de nincs konkrét még, akkor előtte találd meg azt)

2017. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!