Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akiknek van tapasztalata a...

Akiknek van tapasztalata a Bécsi Egyetemmel kapcsolatban válaszolnának a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Lehetséges szülői támogatás nélkül, elvégezni egy Bsc képzést, majd utána egy Msc-t? (nem levelező) Mert az addig rendben van, hogy Ausztriában ingyenes a német nyelvű oktatás, de fenn tudom tartani magamat egy olyan munkával, ami e mellé bevállalható? Hogy működik ez?

Továbbá, hogy ebben az esetben az állami támogatás hogyan működik? Csak, mert korábban jártam egyetemre itthon, és azt nem fejeztem be. Némi fejszámolással arra jutottam, hogy egy Msc-t nem tudnék elvégezni ingyen, mivel az utolsó félévet nem támogatnák itthon. (Félreértések elkerülése végett: nem emiatt mennék ki elsősorban)

Az utolsó kérdésem pedig az, hogy a felvételi rendszernél, a jelentkezés beadása előtt szükséges a nyelvvizsga, vagy elég néhány hónappal később? (Ugye itthon elég, ha június-július fele megvan a nyelvvizsgád, viszont már februárban le kell adni a jelentkezést a célegyetemre)

Nem tudom, mennyire számít, de azért megjegyzem, hogy 27 éves vagyok és vagy jövőre, vagy utána következő évben mennék ki. (Nem tudom, mikorra lesznek megfelelőek a körülményeim ehhez)



2017. okt. 24. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem is erdekelne, ugyanezek a kerdeseim! (En iden erettsegizek es kimennem)


Egyebkent kerdezgettem ezt azt, beszeltem masokkal, olvastam mindenhol mindent..

Minimum oraber 10euro es akad munka boven, ezek az egyetem varosok tobbnyire ugy vannak "berendezkedve" hogy a diakok dolgozhassanak, 600-800eurobol elv kijonaz ember egy honapban.. Ez foleg becsre vonatkozik, mashol 500-600.

Erdemes osszeallni massal, masokkal, ugy leoszlanak a koltsegek. Amit sajna nem tudok, hogy a nyelvvizsgas dolog hogy van, mert nekem meg nincs nelvvizsgam, van szak, ahova eleg a nemeg ERETTSEGI valahol b2 a kovetelmeny.. Asszem bsct b2vel kezdheted el, msct pedig c1el. Elvileg van olyan, hogy beirod, hogy meg nem tudsz ezen a nyelven, vagy csak keveset, akkor lehet jarni nyelvtanfolyamra vagy mi. Ez csak nagyon felszines, ebben nem vagyok biztos.

Tudom nem mondtam sokat, mondhatni semmit, de en is korbejarom most emiatt a temat, en is kimennek.

2017. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Két javaslatom van, ahol érdemes érdeklődni: az egyik a bécsi magyar diákok egyesülete: [link] Szerveznek kétnapos kiutazós tájékoztató hétvégéket is, érdemes követni a fb oldalukat. A másik: Studium Akadémia Budapesten. Dr. Soós Jánosnak hívják a vezetőjét, végtelenül korrekt ember, sok-sok éve foglalkozik magyar diákok német nyelvterületen történő továbbtanulásának a megszervezésével. Kezdve a szakválasztástól kollégiumkeresésen, szerződések véleményezésén át az esetleges orvoskeresésig. Rutinos, tudja, hol vannak a buktatók, mire kell odafigyelni. A tájékoztató előadás ingyenes, érdemes elmenni, a többi szolgáltatás fizetős. [link] Sok sikert mindkettőtöknek!
2017. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Diákmunkával is tudod tartani magad, de az induláshoz szükség lesz párszár euróra, már ha csak a lakhatást nézzük akkor is.

Az állami támogatás úgy működik hogy az osztrák államban ingyenes ad neked x félévet. Nem tudom pontosan mennyit, de a bécsi egyetem oldalán biztos hogy megtalálod. (Ezt iskolája is válogatja, mert a főiskolákon csak 1 toleranzsemester van. tehát 7 félév ingyenes az alapképzésben, és 5 a mesterképzésben, a többi fizetős.)

Az hogy te magyarországon hány félévet jártál semmi köze hozzá, hiszen azt a magyar oktatási rendszerben tetted.

Úgy tudom (de azt is az egyetem oldalán nézd meg) hogy külföldiek feltétel a német b2 nyelvvizsga.

De egy középfokú tudással elindulva még nagyon-nagyon sok nehézséged lesz a német nyelvvel. Persze ez természetes minden nyelvvel kapcsolatban ha az ember kikerül, de próbálj minél magabiztosabb nyelvtudással elindulni.

2017. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ha már beszélsz németül akkor ajánlom a studieren.at oldalt ahol mindent megtalálsz az oktatási rendszerről és az egyetemekről/főiskolákról.

És biztos vagy benne hogy a bécsi egyetem oldalán is választ kapsz minden kérdésedre.

2017. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!