Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha tolmácsnak akarok tanulni,...

Ha tolmácsnak akarok tanulni, akkor érdemes külföldi tolmácsképzőbe jelentkezni?

Figyelt kérdés

Magyarországon tudom, hogy a BME-re is mehetek, viszont az általam választott nyelvek közül nem mindegyik szerepel a kínálatukban, másrészt meg sokkal intenzívebb lenne szerintem a képzés, ha magyarra nem is kell visszafordítanom, hanem anyanyelv helyett is az egyik választott nyelvem használnám.


Van itt esetleg valaki aki tolmácsnak/fordítónak/konferenciatolmácsnak tanul?



2017. nov. 12. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem tolmácsnak tanulok, de gondoltam megirom a véleményem. Szerintem ha a pénz tárcád is engedi jobb a külföldire mész mert igazad van abban hogy jobb lenne ha külföldi nyelvre kéne vissza fordítani a választott nyelvet. Könnyebben tanulnál. Azért hogy biztos hogy megértsd válaszd a magyar utáni legerősebb nyelvedet és abba az országba menj. Arról is érdeklődj hogy nem zavarja e a magyar munkahelyeket hogy ha nincs magyar papírod. Elég értelmetlen lett de remélem segítettem :)
2017. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ez úgy megy, hogy idegen nyelvről fordíthatsz az anyanyelvedre. Az EU tolmácsoknál is így van.
2018. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, ha te kínairól akarsz angolra, az egy más helyzet.
2018. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!