Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tanulnak az amerikaiak...

Mit tanulnak az amerikaiak történelemből?

Figyelt kérdés

Ugye mi főleg Magyarországot és Európát tanuljuk, és csak kicsit a keleti népekről, valamint az amerikaiakról. Afrikát még érintőlegesen se nagyon.


Amerikában mit tanulnak? Oké, Kolumbusz utántól a saját történelmüket, de előtte? Európát, mint mi? Vagy indián történelmet?


2010. máj. 31. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor nálunk tanult egy évig egy amerikai diák, azt mondta, hogy csak a saját történelmüket tanulják, de azt nagyon részletesen, semmi mást.
2010. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, kb. semmit sem tudnak Európáról, meg egyik földrészről sem a sajátjukat leszámítva...eléggé hiányos a műveltségük.
2010. jún. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
51%
Semmit sem tanulnak Európáról, se a többi kontinensről!!!! Ezt láthatod pl abból is, hogy nem értenek igazából semmihez,az összes tudós,szakember más országokból való, az amerikaiak nem szeretnek dolgozni se. akik a filmekben szerepelnek,azoknak van egyedül jó alakjuk,a többi elhízott, gyorskajás ember. Magyarországról meg annyit tudnak hogy a Hungary hasonlít az angol éhes szóhoz:D ennyi.......de mégis ott a pénz, a hatalom, mi meg csak tanuljuk a világ történelmét, elvégzünk neves sulikat....és kimegyünk jóesetben amerikába mosogatni!!!! De nézzük pozitívan!!! Egyszer úgyis meg kell változnia,nem mehet így sokáig..!!!
2010. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
48%
én voltam high school-ban 1 napot megfigyelőként és akkor pl. vmilyen Kínai diktátorról tanultak és Ghandiról. És a törikönyvük pedig egy baromi vastag National Geography-kos könyv volt, amiben pl. Magyarország is benne volt.
2010. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
utolsónak: persze, vmennyire érintik a világtörténelmet, csak épp nulla mélységben, úgyh. nem is nagyon tudnak róla semmit..
2010. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért mi se tanulunk túl sokat Kínáról például, és mint írtam, Afrika teljesen kimarad, holott ott is élnek emberek :)

Nem azt szerettem volna a kérdésből kihozni, hogy milyen buták, mert szerintem ez sztereotípia és nem tudom, mennyire van alapja. Csak kíváncsi vagyok, milyen valójában a helyzet.

2010. jún. 2. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!

igen elsősorban Amerikéáról tanulnak(Észak+Dél-Amerika)+Ázsiáról

Európáról pedig érintőlegesen(Franciország,Olaszország,Skandinávia főleg

2010. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy barátom volt kint egy évet ott tanulni egy közép suliba és én is szertnék menni csak még a szüleimet kell rá venne na mind1 szóval ott nem sokat tanulnak a saját történelmükben mert ők ugye 1400-ban "lettek felfedezve" és nem annyira részletesen de tanulják európát is.
2010. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!