Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Corvinuson tényleg annyi a...

A Corvinuson tényleg annyi a külföldi lehetőség?

Figyelt kérdés

Több barátnőm is Erasmussal ment ki. Sokan meg külföldön kezdtek el dolgozni, de már az egyetem alatt megkapták a munkát. Legtöbben Amszterdamba, Hollandiába mentek ki. Sok a külföldi diák, rengetegnek külföldi a barátja.

Tényleg ennyi nemzetközi lehetőség van abban a suliban?


2017. nov. 19. 16:49
 1/2 A jó édes ***** válasza:
Ha kifejezetten Erasmus a cél, arra nem jó sem a Corvinus sem az ELTE, sem más nagy budapesti intézmény. Vidéki egyetemeken sokkal kevesebben jelentkeznek és nagyobb a pályázók közül a kijutók aránya, míg a fővárosi egyetemeken van 10 pályázó egy ösztöndíj lehetőségre (úgy tűnik a barátnőid az okosabbak közül valók, hogy kijutottak). Külföldi diák persze valóban több van s előfordulnak további egyéb ösztöndíjak is, de a külföldi munkavállalás általában nem a felsőoktatási intézmény függvénye.
2017. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én vidéki egyetemre járok (BGE) és eddig csak első félévben volt Erasmus lehetőség, akkor is Szlovákiába.

Azóta semmi az ég világon. Kíváncsiságból megnéztem a Corvinus oldalát és 40-50 egyetemet felsorol, ahova lehet menni.

2017. nov. 19. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!