Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olasz (vagy Francia) egyetemi...

Olasz (vagy Francia) egyetemi tapasztalatok? Miben más az "élet" ott, mint Magyarországon egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Minden részletes választ felpontozok;)

2017. dec. 16. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En csak annyit tudok mondani az olasz ismeroseim alapjan, hogy kb egesz evben tanulas van, nincs is kb nyari szuneted. De ez lehet csak naluk van igy, nem tudom. Azert nezz utana:D
2017. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, én Olaszországban tanulok és meg tudom erősíteni az előttem szóló válaszát.

A tanév általában szeptember közepe, de inkább október kezdődik.

3 nagy vizsgaidőszak van:

I. január-február

II. június-júlus

III. szeptember

Ebből leszűrhető, hogy sajnos tényleg nincs normális nyáriszünet, mert az egyetlen opció az augusztus lenne, amikor egész Italia a tengerparton fetreng, de te nem tudsz mert tanulnod kell a vizsgáidra.

A Bolognai egyetem BÖLCSÉSZKARÁN egyébként minden hónapban lehet vizsgázni. Klassz, nem?

A szorgalmi időszakban is kemény tanulás megy, a ZH-k kevésbé elterjedtek itt, mint otthon.

Egyébként maga a diákélet, az fantasztikus. Az olaszok nagyon kedvesek és értékelik, hogy megtanulod a nyelvüket és próbálsz beilleszkedni, a péntek esti apertitivo-k pedig az egész heti kemény tanulásért pótolnak.

Az élet szerintem nem sokkal más. Én mielőtt kijöttem volna, mindig stresszes, pontos, alapos voltam, és igazából vagyok most is, de azért átvettem az olaszos lazaságból és ez kifejezetten jót tett.

Ha valami kérdésed van a jelentkezéssel, angol nylevű szakokkal kapcsolatban nyugodtan kérdezz. Én a Milánói Állami Egyetemen tanulok közgazdaságtant.

Léteznek ösztöndíjak magyar diákoknak és egyébként a tandíjak is alacsonyabbak, mint otthon. Az állami egyetemeken legalábbis. :)

Ja, és ismerek franciákat, akik átjöttek Párizsból és Bordeux-ból ide tanulni. Azt mondják Olaszország egy kicsit lazább. Az egyetemen - amennyire én látom - a külföldi, fehér bőrű diákokat eléggé megbecsülik.

2018. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit tennék hozzá, hogy kb. 10 vizsgaidőpont van minden tárgyból egész éven (3 vizsgaidőszakonként) és nem olyan mint otthon, hogy 4 sikertelen vizsgaután eltanácsolnak, hanem akárhányszor lehet próbálkozni. Nagy is a bukási arány mondjuk.
2018. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olasz lesz:)
2018. febr. 24. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, sok sikert! :)
2018. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!