Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bukott egyetemistaként milyen...

Bukott egyetemistaként milyen szakmát/pályát válasszak, amivel legalább nettó 120-t lehet keresni és nem robotmunka illetve fűtött helyen dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Az informatikai pályát választottam, viszont rájöttem, hogy az algoritmikus tudásom/logikai kompetenciám nem olyan szintű, amivel egy komplex gondolkodást igénylő mérnöki szakot elvégezhetnék, ezért kénytelen vagyok pályát váltani. Anyám mindig azzal fenyeget, hogy ha nem leszek diplomás, akkor mehetek egyből a gyárba 8-12 órázni egy fűtetlen csarnokba szalagmunkára vagy valami csicskamunkára (tesco). De tényleg csak ez a két véglet létezik a valóságban? Bár szakmám van (okj hálózat telepítő és üzemeltető), de abban sajnos nulla a szakmai tapasztalatom és az is tipikusan olyan, amivel sehol nem lehet elhelyezkedni, mert már informatikusként is csak diplomával vesznek fel bárhova. Tényleg nincs olyan diplomát nem igénylő szakma, amivel rövid időn belül reális eséllyel el tudnék helyezkedni nettó legalább 120-150-ért (vidéken, vagy Bp.-en 180-200-ért) és ne kelljen embertelen körülmények között dolgoznom (nyirkos hideg/forró/fülsiketítő üzem, robotmunka). Fontos, hogy olyan szakmám legyen, ami lehetővé teszi, hogy levelező képzés formájában vissza kerüljek a felsőoktatásba és végre legyen egy olyan diplomám amit el tudok végezni és van értelme. Talán érdemes lenne elmennem egy karrier tanácsadóhoz, mert tényleg nem tudom, hogy mihez kezdjek. A CNC programozó/könyvelő képzésen gondolkoztam, de nem tudom ezekkel mit érnék a munkaerőpiacon. Ha valaki akár privátban is adna tanácsot annak nagyon hálás lennék, mert nem akarom, hogy a nagy reményekkel indult karrierem romba dőljön és egész életemben visszatartott könnyekkel kelljen dolgoznom egy putri helyen éhbérért azon agyalva, hogy miként csesztem el az életemet.

2017. jan. 13. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi szakmád szerintem nem esélytelen, próbálkozz tovább. Diploma helyett pedig megpróbálkozhatnál egy programozó, vagy webprogramozó képesítéssel. Nem minden programozói feladathoz kell mérnöki szintű gondolkodás. Elvégezhetsz egy rendszergazda tanfolyamot is. Hogy a szakmádon kívül jelenleg hol tudnál elhelyezkedni, arra nincs igazán ötletem. Gondolom, Mekiben nem szívesen dolgoznál.
2017. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem édesanyád betegesen retteg attól, hogy olyan munkát kell majd végezned, mint neki és ezt a félelmét rádragasztotta. Semmi szégyelnivaló nincs abban, ha a mostani végzettségeddel jelentkezel valamelyik telekom céghez, ott találsz vele munkát ennyiért. A felsőoktatás meg elég széles paletta - mi nem tudjuk megmondani mihez kezdj magaddal, ha neked sincs duszntod róla, hogy mi szeretnél lenni (de az, hogy halgass anyádra egész biztosan a legrosszabb tanács).
2017. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Frontend sem megy? Szép érzéked van webdesignhoz? Miért ne vennének fel diploma nélkül infos munkára? A tudás számít. Szabadúszó munkákat nem tudsz vallani?
2017. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 svábhegyi festő válasza:
26%

Elég nagy arcod van annak ellenére hogy még gondolom 1 napot se dolgoztál.


Menj el szépen egy mekibe melózni, barátkozz a munka világával.

2017. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Ezzel mellélőttél. Már dolgoztam alja diákmunkát, elég rossz munkakörülmények között. Ezért is aggódok annyira.
2017. jan. 14. 12:57
 6/8 anonim válasza:
A szakmáddal simán felvesznek. Elmész rendszergazdának és 180at haza viszel :D
2017. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: De szakmai gyakorlatot, hogy tudnék szerezni, mikor már minden céghez egyetemista zöldfülű tanoncokat vesznek fel?
2017. jan. 18. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy bevállalod a gyakornoki fizetést, míg azt nem mondják, hogy többet érsz, mint egy gyakornok. És utána lelkesen tepersz, hogy feljebb juss.

A hálozatos szakmád egyébként teljesen jó. Állásinterjún nyugodtan mondd, hogy nincs gyakorlatod, de akár kevesebbel is beéred, cserébe, hogy tapasztalatot szerezz.

2017. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!