Hova menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 11.-es szeretnék érettségi után külföldi egyetemre menni, lehetőleg Nagy-Britanniába vagy az Egyesült Államokba. Közgazdász/ alkalmazott matematika pályán szeretnék elhelyezkedni, nyelvtudás lenne addigra, pénz viszont csak mértékkel, ha a tandíjat is fizetni kéne, nem biztos hogy mehetnék. Ti a helyemben hogy döntenétek?
2018. jan. 23. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ha gond van a penzel, akkor mehetsz elsőkörben magyarorszagi egyetemre, én pl Debrecenbe jarok. Itt vannak olyan lehetőségek, hogy cserediákkent ki tudsz menni azhiszem az Erasmus program keretében. Amerika, Anglia és azt hiszem Japán is választható.
2018. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha gond lehet a pénz (havi fél millióval illik számolni), akkor én is az Erasmus-os opciót választanám. A veszprémi egyetemen is van amúgy ilyen lehetőség.
2018. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatod azt is, hogy megcsinálod itthon az alapszakot, aztán majd a mesterszakot külföldön csinálod meg. Addigra valószínűleg lesz munkád is, pénzed is rá.
2018. jan. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan országok ahol ingyenes az oktatás külföldieknek is. Példát sajnos nem tudok mondani, de a neten biztos találsz valamit.

Az is jó ötlet, ha eramussal/campus mundival mész ki egy évre, de az sem olcsó. Tandíjat nem kell fizetni, meg kapsz ösztöndíjat, de az sok helyen (pl az általad említetteken) csak a szállásra elég.

Ha itthon maradsz és közgazdász képzést keresel, akkor ajánlanám a Corvinust. Erasmusnál ilyen lehetőségeink vannak:

[link]

2018. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!