Külföldi BA képzés?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, jövőre érettségizem. Az eredeti tervem az volt, hogy érettségi után jelentkezem az ELTE-TTK földtudomány BA képzésére, aztán MSc-re pedig megpróbálok bekerülni valamelyik külföldi egyetemre. Azt olvastam, hogy több ember is aki az ELTE földtudományi szakát elvégezte később Svédországba, vagy Angiába ment mesterképzésre. Az jutott eszembe, hogy ha alapból ilyen terveim vannak, nem lenne-e célszerűbb már az alapképzést is külföldön elvégeznem. Van valakinek tapasztalata ilyen szakterületen külföldi képzésnek? A nyelvismeret miatt nekem Anglia, vagy legalábbis angol nyelvű oktatás lenne célszerű. Angolból van egy középszintű nyelvvizsgám, jövőre tervezem a felsőfokot. Van esetleg olyan egyetem földtudományi vagy esetleg fizika képzéssel, ami nagyjából ELTE színvonalú? Úgy értem, hogy biztos nehezebb bekerülni a külföldi iskolákba mint a hazaiakba. Az ELTE-re például elég könnyű, sosem magasak a ponthatárok. A lényeg, hogy nem egy Oxbridge-re készülök bejutni, csak valahova ahol színvonalas az oktatás és vannak további lehetőségeim. Ha bárkinek van tapasztalata, kérem írjon. Előre is köszönök minden segítséget!

2018. jan. 24. 14:36
 1/4 anonim válasza:
100%
Tapasztalatom nincs ebben még, de ebben az évben érettségizek. Remélem azért segítek. Végezheted az alapképzést is külföldön, az ottani oktatási rendszerben kell jelentkezned, kell hozzá bizonyos szintű nyelvvizsga, vagy azt kiváltó vizsga. Nem tudom fejből a neveket, de van több magyar cég is, akik segítenek a külföldi továbbtanulásban ingyen. Nem tudom ilyen szak hol van meg hol nincs, de Dániát érdemes megnézned szerintem, ott is angol nyelvű az oktatás, viszont Angliával ellentétben nem többmillió forintos az éves tandíj, hanem ingyenes, ráadásul a világ legjobb egyetemei közt vannak az ottaniak. Azért mondom, mert én is gondolkoztam Anglián, de aztán vagy Daniába megyek, vagy maradok itt.
2018. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :)
2018. jan. 24. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet velem is, csak én el is kezdtem az ELTE-n a földtudományit. :) Én arra jutottam, hogy talán nagyobb esélyem lenne mesterképzésre bejutni külföldön. Mondjuk nekem a középiskolás eredményeim nem voltak kimagaslóak, nem jártam versenyezni stb. szóval nem sok esélyem lett volna bekerülni egy jobb helyre. Ezzel szemben egyetemistaként tervezek OTDK-zni, van már konferenciaelőadásom és publikálni is fogok még a mesterképzés megkezdése előtt, így aztán talán nagyobb eséllyel kerülök be valahova. (Azt hozzá kell tennem, hogy más tudományterülen csináltam ezeket, mert nem ez az első diplomám, de talán azért érnek majd valamit.)

Ha a középsikolás eredményeid elegendőek hozzá, akkor szerintem próbálkozhatsz nyugodtan külföldi egyetemeken is egyből. Beadod külföldre is és az ELTE-re és aztán mész ahova felvettek. Mesterre talán azért könnyebb jelentkezni, mert a bachelor képzés alapvetően egész Európában, a középiskolai képzés viszont nem.

Elég sok összesítő weboldal van, ahol szak szerint tudsz egyetemet keresni, pl: [link]

2018. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, ha mesterre külföldre akarsz menni mindenképpen, akkor csak angol nyelvű képzésekben gondolkozz alapszakon is. Teljesen más, közgázos-társadalomtudományi vonalon vagyok kint Hollandiában elsőéves BA-n, C2-es nyelvvizsgával jöttem ki, de itt azt tapasztalom hogy a szakkifejezések már ezen a szinten is megfognak. Az új szakkifejezéseket pedig eleve angolul tanulom meg, magyarul el se tudom sokszor magyarázni mit szeretnék. Ez mesteren csak még rosszabb lesz, hiába lesz BA-d magyarul földtudományról és hiába lesz C1-es vagy addigra akár C2-es nyelvtudásod, nem fogod tudni használni a szaktudásod, mert nincsenek meg hozzá a szavaid.

Amúgy bár a szakterületről nincsenek információim, ajánlom a tantárgyspecifikus világranglistákat, illetve Hollandiát és a skandináv országokat. Dániában pl. ingyenes az egyetem, és vannak angol képzések. Anglia azért necces mert rettentő drága és ha a tandíjad nem is emelkedik a Brexit miatt, a lakáspiac, a font árfolyama és a mindenféle szolgáltatócégek, telefontársaságok, bankok jövője teljesen bizonytalan.

2018. febr. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!