Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Közepes tanulmányi átlaggal...

Közepes tanulmányi átlaggal lehet esélyem külföldi mesterszakra menni?

Figyelt kérdés

Pl. mellette jó IELTS vagy GMAT-tal?

Bár tudom, hogy egyetem-függő is.

Mivel tudnám szerintetek ezt kompenzálni? Sajnos egyetem mellett sokat kellett dolgoznom, mert magamat finanszíroztam.



2018. jan. 25. 00:15
 1/4 A jó édes ***** válasza:
11%
Persze. Mondod, hogy te vagy Jóska Hungaryből és egyetemesdire jelentkeznél. Ha tetszetek egymásnak az oktatási intézménnyel, akkor beállsz a kasszához és fizetsz, mint a többi hallgató. A piacgazdaságban minden képzési hely imádja a pénzt - épp ezért Magyarországon kívűl nincs túl sok helyen állami támogatás (külföldiek részére meg pláne).
2018. jan. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most BASc képzésen vagyok Hollandiában és ide rettentően egyszerű volt bekerülni. Én jó tanuló voltam, de lényegében mindenkit felvettek aki jelentkezett... Persze páran lemorzsolódtak.


Itt pl.: csak megkell felelned az Entry Requirementsnek és fel is vesznek, de research egyetemeknél meg általában még pluszban felmérik a tudásodat egy helyszini vizsgával...


Ez nagyon egyetem, ország és szak függő. Így nagyon nem lehet jó választ adni a kérdésedre.


"Pl. mellette jó IELTS vagy GMAT-tal? "

Az IELTS Academicet szinte minden helyen elfogadják, de előbb nézd ki az egyetemet és az ott leírt nyelvvizsgát rakd le...


Azt, hogy mivel tudnád kompenzálni a rossz átlagodat nem tudom megválaszolni..., de szerintem nagyon senki sem.

2018. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézz egyetemeket és nézd meg a követelményeket.
2018. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
Mámetországban nincs. Négyes diploma van elöírva a Mester szakhoz.
2018. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!