Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy iskola nem ad kézzel fogható érettségi eredményt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Erdélyben érettségiztem, viszont román nyelvből nem sikerült az érettségim,és most Magyarországon élek és itt is szeretnék le érettségizni. Felvettem a kapcsolatot egy itteni középiskolával és ott azt mondták, hogy az eddigi tanulmányaimat és érettségi vizsgáimat be tudják számítani és az alapján dönti el az oktatási intézmény meg a vizsgaközpont, hogy milyen tantárgyakból kell érettségi vizsgát tennem itt. Viszont a suli, ahol tanultam és érettségiztem nem hajlandó kiadni egy papírt, amin szerepelnek azok a tantárgyak, amelyekből sikeres érettségitt tettem. Azt hiszem itt törzslapkivonatnak hívják, és azon diákok számára állítanak ki ilyent, akiknek nem teljes az érettségi illetve nem fejezték be az érettségi vizsgát. Létezik olyan, hogy egy diák nem kaphat kézzel fogható érettségi eredményt, ha nem sikerült egy tantárgyból az érettségije? Nem bizonyítványt szeretnék, csak egy igazolást, hogy 4 tantárgyból sikeresen érettségiztem. Nem szeretném ezt annyiba hagyni, ugyanis nem mindegy, hogy 5 vagy 2 tantárgyból kell érettségiznem. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 14. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem - ki kell adniuk.
2018. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kevesen tudják itt, hogy mik a román jogszabályok. Lehet, hogy valami erdélyi fórumon hamarabb kapnál választ.
2018. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!