Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Őszintén, szerintetek van...

Őszintén, szerintetek van értelme egy magyar közgazdász diplomának, ha külföldön szeretnék élni?

Figyelt kérdés

Csak mert egyre jobban az tapasztalom, hogy nincs sok, és kezdem feleslegesnek érezni.

Eddig 2 félévet csináltam meg, utána 1 évet halasztottam, kimentem külföldre dolgozni.

1 év után hazajöttem, átiratkoztam levelezőre és meló mellett most csinálom a 3. félévet, de most meg megint nagyon mehetnékem van.

Tudom hogy az lenne a legkézenfekvőbb, hogy kint elvégezzek egy főiskolát, de arra sajnos nincs tőkém.

Ötletek? :)


2010. jún. 7. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már elkezdted, fejezd be... sosem tudhatod mikor szorulsz rá az életben, hogy itthon kelljen elhelyezkedned vele, ha külföldön nem is fogadják el. Amúgy elég sokan mondják, hogy nem sokat érnek külföldön a magyar diplomák, a gazdaság meg pláne egy olyan dolog, amihez azért részben kell a helyi állapotokat is ismerni.
2010. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok.Én is másodéves vagyok közgazdász szakon.Szerintem mindeképpen fejezd be és ha már megvan akkor a diploma típusától függően tudod beszámítani külföldön.Ha európailag akkreditált akkor oylan mintha kinnt csináltad volna, ha nem akkor kell egy különbözetit tenned és akkor beszámítják és úgymond akkreditált lesz ott is.Nekem legalább is ezt mondták.Én befejezem, de utána rögtön húzok kifelé.A diploma mindíg jól jön, és soha nem tudhatod biztosra, hogy hol lyukadsz ki.
2010. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem fejezd be! azért jól hangzik külföldön is, hogy van egy közgáz diplomád! anélkül még kevesebb esélyed van jó munkát találni. szakmádban találtál munkát külföldön?
2010. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!