Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iskolát van esélyem...

Milyen iskolát van esélyem elvégezni igy?

Figyelt kérdés
Én Salzburgban élek 7 éve mikor kikötöztem célom volt a főiskola .Most viszont nem tudom hogy fogjak hozzá. Van egy gyerekem 2 év alatti . Van érettségim (4-es ) idegen nyelv német ,választott hittan ,plusz okj-s ped.asszisztens. Most egy gyógypedagógiai központban dolgozom (4 éve) Azt mondták a munkatársaim és a főnököm ha lenne diplomám dolgozhatnék vezető beosztásba is. Engem az érdekel hogy milyen szakirányba érdemes elindulnom, érdekel a pszichológia, gyógypedagógia, szociálpedagógia. Van rá esélyem hogy gyerek mellett tanuljak? Nagyon szeretem a munkámat és szeretnék szakszerűbb munkát végezni és jobban megérteni az embereket akiket fejlesztünk. De nem tudom hogy az érettségimet elfogadjak vagy kell e felvételizni hogyan zajlik az egész ?

2018. márc. 2. 22:42
 1/1 anonim válasza:

Szia, külföldön nem tudom,hogy megy ez, én most fejezem be az ov.pedet Sopronba járok, van levelező tagozat,azaz nem kell minden nap bejárni, csak havonta egy hétvége ( péntek, szombat) kollégiumban lehet szobát foglalni. Az óvodapedagógia hat félév, vagyis három év. Felvételi nem volt, az érettségi alapján lett meg a pontszám, ami alapján felvettek, illetve alkalmassági vizsga volt, amire el kellett menni,ez alapján szelektáltak. Testnevelés,irodalom,és ének volt a három vizsgaterület.

Nekem is van egy kislányom, és sokaknak a levelező tagozatosok közül. Emellett és munka mellett is tudtam csinálni. Most indul gyógyped. szak és ha jól tudom, van szociálpedagógia is. Itt a honlapon utána tudsz járni a Soproni sulinak.

www.bpk.uni-sopron.hu

2018. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!