Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban elvégezni az...

Németországban elvégezni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
Tervben van, hogy a családommal kiköltöznénk Németországba. Én orvosi egyetemre szeretnék járni, de már másodszorra sem sikerül bejutni itthon, és mivel tervben van, hogy a szüleim kiköltöznének, én is gondolkoztam rajta, hogy mennék velük és ott végezném el az orvosi egyetemet. Tudtok nekem erről információkat írni? Mi kell ahhoz, hogy én valamelyik német orvosi egyetemen tanulhassak? Nézik az itthoni érettségimet? Mert én olvastam több helyen is, hogy kell tennem egy Goethe C1 vagy C2 nyelvvizsgát és kell egy vizsgát írnom kint, amiben az IQ-t és a terhelhetőséget nézik. Ez mennyire igaz? Mennyiben más, ha Magyarországon van lakcímem, és ha kint vagyok bejelentve? Mennyiben tér el felvételi szempontjából? Ugyanúgy 6 év ott is az egyetem? Mennyivel nehezebb, mint itthon? Vagy hallottam olyat is, hogy a magyar orvosokat jobban elismerik? Ez igaz lenne? Akinek van tapasztalata ebben, vagy hallott róla, kérem írjon! Köszönöm!

2017. júl. 11. 11:02
 1/5 anonim válasza:
100%

"Mennyiben más, ha Magyarországon van lakcímem, és ha kint vagyok bejelentve?"


Annyiban más,hogy a mondat első fele nem is lehetséges!


"Nézik az itthoni érettségimet?"

A kutyát nem érdekli!



"

2017. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudnál bővebben is írni róla, ha már elkezdted?
2017. júl. 11. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ausztriában pl. minden jelentkezőt felvesznek kb., aztán szépen kiesnek, legalábbis így van a közgáznál, de szerintem máshol is. Ettől nem térhet el jelentősen a német rendszer.
2017. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Ausztriában pont az orvosi egyetem az a hely, ahol kvóta - rendszer van és kemény felveteli mert minden évben körülbelül 10 000 ember akar odamenni...
2017. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Ja és sajnos nem tudom hogy külföldieket hogyan vesznek fel nemetorszagban az orvosira de a nemetek kozul csak azok kerulhetnek be akiknek mindenuk 5os de mar evekre visszamenoleg a suliba. Sokan ezt nem tudjak teljesiteni ezért Ausztriában probalkoznak tovabb a felvetelivel.
2017. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!