Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valóban elegendő lenne egy...

Valóban elegendő lenne egy B2-es nyelvtudás a külföldön való tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, az osztrák egyetemek B2-es német nyelvtudást várnak el követelményként, ez pedig számomra elég alacsonynak tűnik ahhoz, hogy valaki gondok nélkül el tudjon végezni egy felsőoktatási képzést idegen nyelven.

Németországban pl. C1 az elvárás, ha jól tudom.


2018. márc. 18. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Meg a C1-es se eleg szuksegszeruen mert az akademiai nyelv mas mint amit a nyelvvizsgan vagy nyelvoran tanitanak.
2018. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
el tudsz vele lenni szerintem de rengeteg extra orat fogsz raszanni a nyelvre
2018. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudok olyan dán """egyetemet""" (UCN... mondjuk mi itt az ilyeneken kint kacagunk :D), ahol elég az, ha középsuliban tanultál angolt, s ezt bizonyítod óraszámmal. Vizsga se kell...


Vannak egyetemek itt Dániában is, amik egy B2-vel felvesznek, de az általában alapszakra, s azok az 'egyetemek' top5000ben sincsenek benne, azaz tényleg nagyon futottak még.

Biztos nem könnyű B2-vel egyetemen tanulni, de gondolom relatíve gyorsan belerázódik az ember (én anno' dolgozni mentem ki fél+ évre Kanadába, úgy, hogy volt egy 4 évvel azelőtti B2-m, de amúgy a nyelvtudásom B2-C1 között lehetett, de ennyi idő alatt felmásztam egy erős 105 pontos TOEFL-re, így nem tudom, mennyire nehéz B2-vel tanulni)

2018. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen egyetemek/föiskolák honlapját eddig nézegettem, mindegyiken ki volt írva az elvárás, hogy milyen szintü nyelvtudást várnak el a külföldi hallgatóktól. A konkrét egyetemet/föiskolát kellene megnézni. Hja, és nem elég a nyelvtudás, hanem ez általában nyelvvizsgát jelent, méghozzá nemzetközileg elismert nyelvvizsgát.
2018. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!