Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dániában, magyar érettségivel?

ElroXshytO kérdése:

Dániában, magyar érettségivel?

Figyelt kérdés

Üdvözlete!

Hevesen belevetettem magamat a Dán egyetemek felvételi követelményeknek a keresésébe, de pontos adatot nem kaptam arról,hogy mi az a minimum szint amit el kell érni,hogy érdemes legyen a delikvens a jelentkezésre.(Gondolok itt a magyar érettségi érdemjegyekre)

Tisztában vagyok a motivációs levéllel, önéletrajzzal valamint az angollal ami elengedhetetlen, minimum b2- szintet el kell érni.


Válaszotokat előre is köszönöm!



#dán egyetem #magyar érettségivel
2018. márc. 27. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A kopoenhágeni egyetemnél pl ott van minden szaknál a követelmény Google leforditja angolra ha a dán nyelv nem megy. Mit szeretnél tanulni? Én a médiát néztem példaként ott azt írják hogy vizsga van amin legalább 6.0 ot elkell érni, Dán nyelv A, angol nyelv B, még egy nyelv, töri B.
2018. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy, hogy egyetemből függ.


Kettő, hogy ha nem bukdácsoltad végig a gimit, akkor leszarják. Engem az érettségi előtt egy héttel felvettek, "csak legyen meg" alapon. Persze én (akkor még nem tudván) egy elég alacsony színvonalú iskolát sikerült válasszak, de hát csak ott tanították a választott szakom angolul...


A jegyeid lefordítva (tehát a tantárgyak nevei angolul) egy kis melléklettel, hogy Mo.-n a legjobb jegy az 5, a legrosszabb az 1. Mivel náluk így van sorban: -3, 0, 2, 4, 7, 10, 12. Elég debilül hangzik, de van töténete meg értelme is végülis.


Nyelvvizsga, vagy valami általuk elfogadott teszt, motivációs levél, lehet Skype interjú meg felvételi projekt is (nekem volt, uramnak nem). Meg persze önéletrajz. A többi minden az iskolától függ.


Azt tanácsolom, írj a kiválasztott szakok iskoláinak egy érdeklődő e-mailt, hogy milyen követelményeik vannak, mi tenne téged esélyes jelöltté.

2018. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket,sok hasznos új infoval gazdagodtam. :))
2018. márc. 28. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!