Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön tanulók! Hogyan...

Külföldön tanulók! Hogyan indultatok neki az új életnek?

Figyelt kérdés

Attól tartok, rá fogok kényszerülni a külföldi egyetemre, bár korábban mindig úgy terveztem, itthon maradok. Már rákerestem egy-egy egyezem oldalára, hogy infókat találjak, de egyelőre minden káosz. Ezzel ti is így voltatok eleinte vagy nektek kapásból ment minden? Félek, hogy alkalmatlan vagyok és nekiindulni is félnék még. Szerencsére csak 1-2 év múlva lesz igazán aktuális, de addig is szeretnék informálódni.


Jöhet mindenféle tapasztalat, és ha lehet, országot is írjatok. Köszönöm szépen előre is! :)


2018. ápr. 2. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Először is, fogjátok tudni finanszírozni? Nagyon drágák a kinti egyetemek és ott nyilván nem vagy jogosult állami támogatásra...
2018. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Sok utana jarassal, sok kerdezessel indult. Ez termeszetes, aki azt mondja, hogy semmi nehezsegbe nem utkozott, az vagy hazudik, vagy valakije mar tanult ott, aki felvilagositotta, vagy olyan egyetemet talalt, ahol a honlap minden kerdesre valaszol, ami a kulfoldieket illeti,de ez altalaban nincs igy, foleg, ha nem nemzetkozi erettsegid van. Ez a dolgok termeszetes velejaroja. Ha logikusan belegondolsz, itthon is konnyebb felveteliznie egy hazainak, mint egy kulfoldinek az idegennyelvu dokumentumaival.
2018. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
utanajaras
2018. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Olyan egyetemet választanék, ahol nincs tandíj. :) És az az 1-2 év, amennyit kihagynék, munkával telne, hogy a kinti megélhetésre minél többet össze tudjak gyűjteni. A másik bajom, hogy bár beszélek nyelveket (spanyol, orosz), pont az angolt még csak középszinten, igaz, abból is van nyelvvizsgám, de meg kellene csinálni az IELTS vagy TOEFL vizsgát kb. mindenhova.


Az utánajárás folyamatban van, gyűjtöm az infókat. De ezen kívül a személyes tapasztalatok is érdekelnek, hogy mennyire volt nehéz vagy épp könnyű mindent itthagyni, ment-e veletek valaki (pl. párotok) és ilyesmik is.

2018. ápr. 2. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem volt konnyu,de megerte. Ha reszletesebben is erdekel, keress privatban.
2018. ápr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

EU-n belül a legtöbb helyen tandíjmentes vagy (hacsak addig ki nem lépünk az unióból), szóval ha maradsz a kontinensen, akkor azt valószínűleg megúszod.

Kezdésnek érdemes megnézni, hogy:

-milyen irányba akarsz elindulni? van olyan ország, ahova semmiképp, esetleg nagy favorit?

-hogyan finanszírozod az életet? van-e ösztöndíj, tudsz-e dolgozni, van-e megtakarításod, felveszel hitelt?

-hol tanítanak olyan dolgot, amit akarsz tanulni? ha speciálisabb terület, akkor nem biztos hogy minden második egyetemen indul olyan szak.


Ezek után lehet nézelődni az egyetemek oldalán (vagy ha a pénz a szűk keresztmetszet, akkor először/párhuzamosan keress ösztöndíjat), felvételi követelmények stb. Ha nem tiszta valami, akkor kérdezni kell, a legkisebb dolgokat is, mert a távolság miatt egy esetleges hiánypótlás sokkal bonyolultabb mint Magyarországon.

Felvételi: ha van vizsga, akkor felkészülés, sosem lehet tudni, hogy milyen szintet kell megugrani. Hacsak nem angolul tanultál, akkor kell nyelvvizsga is, szintén nem egy utcáról beugrós vizsga, készülni kell arra is.


Ezután jó esetben felvesznek, veszel repjegyet, összepakolsz és kész. EU-n belül neked nincs határ, ott helyben kell csak "hivatalos" ügyeket intézned (nem úgy mint pár kollégámnak: vízum, tartózkodási engedély stb.).


És a szubjektív rész: nekem nem volt különösebben nehéz kijönni, "lelkiekben" készültem rá évek óta. Család és barátok maradtok otthon, szerencsére nekem a párkapcsolat nem kavart be (bár... nah mindegy, nem ide tartozik), a kapcsolatot neten keresztül lehet tartani. Azok a barátaim morzsolódtak le, akikkel nem voltam napi kapcsolatban, csak néha-néha találkoztunk, velük valahogy megszűnik a kapcsolat, ezeket akkor próbálom ápolgatni, amikor hazalátogatok. Jah, ha anyagilag belefér, látogatást tervezzetek mindkét irányba! Én korábban jöttem kicsivel mint "kellett volna", szóval az első napokban eléggé egyedül voltam, de ahogy elindul az egyetem, lesz egy csomó új ismerősöd, lehet barátságokat kialakítani és hasonlók. Egyetemista bulik vannak, bár engem annyira nem vonz, biztos ott is lehet sok új ismerőst találni.


Ha érdekel még valami, akkor PM.

2018. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én külföldön kezdtem neki EU-n belül de jelen pillanatban Kínában vagyok. Ha személyes tapasztalatot szeretnél, akkor kérlek írj privát üzenetet! :)
2018. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!