Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországi egyetemre követel...

Olaszországi egyetemre követelmények?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok egy kéttannyelvű gimnáziumban, második éve tanulok oalszul. Mindig is külföldre akartam költözni, és az olasz tanulása egyből elgondolkoztatott, hogy mi lenne, ha Olaszországban folytatnám a felsőfokú tanulmányaimat. A kérdésem többrétegű, és egyaránt várok válaszokat azoktól akik kint tanulnak, vagy akik egyszerűen csak kint laknak. Esetleg tudtok egyetemet ajánlani? Szélsőségesen humán beállítottságú vagyok, nagyon szeretem az irodalmat és a törit, angol és olasz szakos vagyok, jövőre éretségizem angolból. Mit kell feltétlenül figyelmbe vennem, hogyha olaszországi egyetemre szeretnék jelentkezni? Milyenek a megélhetési körülmények Olaszországban? (A szüleim tudnak támogatni, apukám is külföldön dolgozik de mégis kíváncsi lennék mennyire lenne megterhelő pénzügyileg a kiköltözésem.)Milyen szervezeteken kell keresztülmenni ahhoz, hogy egy ilyen ügyet elintézhessek? Azt tudom, hogy elég korán el kell kezdeni keresgélni, ezért is nézem a lehetőségeimet már tizedikben is. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 1. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
pénz
2018. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én egyetem alatt mentem ki tavaly Bolognába egy szemeszterre. Az biztos, hogy nagyon megvan a hangulata ezeknek az olasz városoknak, teljesen más az életritmus, főleg egy ilyen egyetemvárosban, ahol a centrumban az embereknek több mint a fele egyetemista. Nekem picit csalódás volt, hogy a magyar rendszerhez hasonlóan kint is nagyon erősen elméleti a képzés, nem igazán voltak interaktívak az órák. Ezzel együtt amennyire láttam, kevesebb kötelező tárgy van, valamivel lazább (legalábbis az én sulimhoz képest), de a vizsgák mind 30 pontosak, és azt hiszem, 30/26-ig engednek át, ami kicsit necces, de nyilván meg lehet csinálni. A lakhatási körülmény viszont nagyon nehézkes, jóval kevesebb albérlet van, mint amennyi diák és nincs kollégium, de ez sem lehetetlen, csak türelem és higgadtság kell a kereséséhez. A megélhetés egy hónapra minimum 800-900 euró albérlettel együtt, de szerintem ez is akkor, ha jól megnézed, mire költesz. Most így ennyi jut eszembe, remélem, segített valamit.
2018. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!